DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Fatih Erbakan’a ‘Cübbeli'yi Diyanet Reisi, Dilipak'ı Sağlık Bakanı yapmalısınız’

İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Zeki Bayraktar, Fatih Erbakan’ın “Ehli Sünnet ve Hadis karşıtı ne kadar akademisyen varsa hepsiyle yollarımızı ayıracağız” sözlerine tepki göstererek “Cübbeli'yi Diyanet Reisi, Dilipak'ı Sağlık Bakanı yapmalısınız” çağrısında bulundu.

3 Hafta Önce
2021-09-28 21:49:17

Son dönemlerde yaptığı aşı çıkışları ile adından sıkça söz ettiren merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan sosyal medya hesabı üzerinden “Dr. Fatih Erbakan: Milli Görüş iktidarında İlahiyat fakültelerinde Ehli Sünnet ve Hadis karşıtı ne kadar akademisyen varsa hepsiyle yollarımızı ayıracağız inşallah!” paylaşımı yaptı.

Erbakan'ın bu paylaşımına İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Zeki Bayraktar tepki gösterdi.

Prof.Dr. Bayraktar Erbakan'a tepkisini “Yetmez! Aşı taraftarı doktorları da hastanelerden kovmalısınız! Ayrıca Cübbeli'yi Diyanet reisi, Dilipak'ı Sağlık Bakanı yapmalısınız ki bir sakatlık çıkmasın!” İfadeleri ile dile getirdi.

213_1

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (5)

Man

iyi de rektore sozy dusmez ki. Adam ilahyat fakultesinde ehli sunnet karsiti olanlari hedef almis. Ehli sunnet dusmani olanin ilahyatta ne isi var ki? Onun orada olmasi basli basina bir facia zaten. Iste akp nin muhafazakarlara ayri bir ihaneti bu. Din dusmanlarini ilahyata doldur ihsan senocak gibi ehli sunnet hocalara yol ver. Cidden ilginc

Ali

Zeki hoca nazikçe gerekeni söylemiş,Allah bu kafada olan birisine iktidar yüzü göstermesin.

Ahmet

Emin bey ne söylediğinin farkında mısın? Milli Görüş camiasını küfürbazlıkla mı suçluyorsun. Bilmez misin bu camia nezaket tevazu edep ve güzel ahlak timsali Prf. Dr. Necmettin Erbakan'ın öğrencisi olduklarını ve ahlaki yapıları ona göre şekillendiğini. Fatih bey neyi yanlış söylemiş ki birilerinin zoruna gitmiş. Hadis ve sünneti kabul etmeyen akademisyen İslamın yarısını kabul etmemiş demektir. Yani doktorun teşhisi kabul edip tedaviyi kabul etmemesi gibi.

Mustafa Kayalı

Kıymetli Zeki Hocam, tıbda ve hadis alanında ilmi çalışmalarınızdan dolayı size takdir ve muhabbetlerimizi sunarız. Ne ki, Sayın Erbakan'a yönelik ifadeleriniz maalesef bir talihsizlik olmuştur.

Emin

Rektör kinaye sanatıyla güzel cevap vermiş. Bakalım muhatapları küfür ve hakaret etmeden cevap verebilecek kabiliyetteler mi?

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş