DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Doğu Perinçek: İzmir'deki saldırı Biden'ın ''HDP'yi mazlumlaştırma'' planı

İzmir'deki HDP binasına yapılan saldırı hakkında konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 'Bu suikast Türkiye'ye 'katil devlet' densin diye yapılmıştır' dedi.

2 Ay Önce
2021-06-18 00:01:01

Haber Global televizyonunda 'Müzakere' programına konuk olan Perinçek İzmir'de HDP il binasına düzenlenen saldırı ile ilgili, "Bir vatandaşımız ve insanımız katledildi. Bunun üzüntüsünü paylaşıyoruz" diyerek saldırıda yaşamını yitiren Deniz Poyraz'ın ailesine başsağlığı diledi.

Olayın Hrant Dink suikastı ile benzer yanlarına dikkat çeken Vatan Partisi Genel Başkanı, yaşanan olayların amacının HDP'yi mazlumlaştırmak ve Türkiye'de kaos yaratmak olduğunu vurguladı.

'BU HDP'Yİ KURTARMA SUİKASTİDİR'

Perinçek şöyle konuştu:

Bu HDP'yi kurtarma suikastıdır. Biden planı içinde olan HDP'yi kurtarma operasyonudur. Neresinden bakarsanız RAND raporunun o senaryonun her tarafına oturuyor. Bireysel bir suikast olmadığı kesin. Bu senaryoya kanmak bizi aldatır. HDP'yi mazlumlaştırmaya, Türkiye'yi kaosa sürüklemek ve kitleler arasında kaos yaratmaya çalışıyorlar. Bu suikastın amacı “Katil devlet” sloganı için. Türkiye'yi hedefe koyan ve onun otoritesini sarsmaya çalışan bir suikast bu. Bu suikast “katil devlet” densin diye yapılmıştır. Kim ilan ediyor bunu? Biden ilan ediyor. Neden? Türkiye devleti ABD'nin elinden çıktığı için.

HDP İzmir İl Başkanlığı'na yönelik saldırının erken seçim senaryosuyla da örtüştüğüne işaret eden Doğu Perinçek, "HDP saldırısı erken seçim senaryosuyla örtüşüyor. 'İktidar ve devlet vatandaşın canını koruyamıyor' algısı yaratmak isteniyor. Eski gladyo şefi 'suikastlar olacak' dedi. Erken seçim isteyen ABD." diye konuştu.

YARGITAY'IN 'BALYOZ' KARARI

Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin, Balyoz Planı davasında, Çetin Doğan, İhsan Balabanlı, Behzat Balta, Mehmet Kaya Varol, Metin Yavuz Yalçın, Erdal Akyazan ve Emin Küçükkılıç'a verilen beraat kararını bozmasına ilişkin "HDP saldırısıyla birlikte ele almak lazım. O niçin yapıldıysa bu da onun için yapıldı. Erken seçim senaryosunun adımı. Yargıçları uyarıyorum alet olmasınlar" şeklinde değerlendirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş