DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5039 ₺

EURO

18,1433 ₺

ALTIN

988,22 ₺

BİST

3.179,99 ₺

AK Partili isimden kritik ''Suriye'' açıklaması: İlişki seviyesi yükselebilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Suriye ile olan ikili ilişkilerin doğrudan hale gelebileceğini ve ilişki seviyesinin yükselebileceğini söyledi.

2 Ay Önce
2022-08-16 08:36:20

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Türkiye'nin Suriye konusunda attığı adımlar değerli ve isabetlidir" açıklamasına dair konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Suriye ile olan ikili ilişkilerin direkt hale gelebileceğini açıkladı.

NTV'nin canlı yayınına katılan Yazıcı, konuya dair şöyle konuştu:

"Ben hep şuna inandım; bir çekişme kurumlar arasında da olabilir, aileler arasında da olabilir, uluslararası ölçekte de olabilir. Özellikle uluslararası ölçekte olan ilişkiler açısından söylüyorum; çekişme, ihtilaf olması halinde bunu çözecek olan en önemli anahtar diyalogtur, diyalog kanalını direkt ya da en direkt açık tutmaktır. Dolayısıyla en direkt olarak sürdürülen bu ilişkilerin direkt hale gelmesi, seviyesinin de yükselmesi inşallah yaşadığımız ve çok bedeller ödemek zorunda kalan insanlar açısından da bu süreç inşallah sona erer, bedelleriyle birlikte. Bunu çok doğru bir yaklaşım olarak görüyorum, sayın Bahçeli de bunu ifade etmiş." .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (1)

SabırsızcaBekliyoruz

Yaşasın ! Bu süreç, katil esed'le Sayın Reisimizin vereceği bir mutlu aile fotoğrafı ile son bulur...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş