DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,0187 ₺

EURO

17,5079 ₺

ALTIN

967,82 ₺

BİST

2.371,25 ₺

Yazar Kurtoğlu’nun ‘eleştiri hakkı’ isyanı

Araştırmacı yazar Ramazan Kurtoğlu, ‘sistem eleştirisinde bulunduğu için’ kendisine verilen ‘ceza’ nedeniyle sosyal medya hesabından serzenişte bulundu

2 Hafta Önce
2022-06-23 23:28:08

Ekonomist, araştırmacı yazar Ramazan Kurtoğlu, twitter hesabından yaptığı paylaşımında eleştiri özgürlüğüne para cezası ile darbe vurulmasını rakamlar vererek eleştiri hakkını dile getirdi.

Kurtoğlu, “Milletin aslına 4250TL asgari ücret, vekiline 18860TL emekli maaşı veren, polisin milletvekiline, hakim ve savcıya trafik cezası yazamadığı ama onları yetiştiren akademisyenlere ceza yazabildiği bir ülkede herşey yanlış gider. Demokrasi tartışmaları da boş laftan ibarettir.” ifadelerini kullandı.

“Siz bu durumdan hoşnut musunuz?”

Kurtoğlu, bir takipçisinin kendisine yönelttiği ‘hocam trafik cezası yediniz galiba?' şeklindeki sorusu üzerine serzenişlerine, yaptığı çalışmaları sıralayarak devam etti.

Kurtoğlu, bir takipçisinin “Hocam trafik cezası yediniz galiba” cevabı üzerine ‘sistem eleştirisi' vurgusunda bulunarak şu karşılığı verdi:

“Kardeşim ne kadar kolay bireyselliğe indirgiyorsunuz. 20 kitap, binden fazla makale, binyüz konferans ve bin dolayında tv programı vs ye imza atmış bir hoca sistemi sorguluyor siz hala ne ile meşgulsünüz. şahsım ceza alsa ne olur almasa ne olur? Siz durumdan hoşnut musunuz?”

Ekran Alıntısı_37

Ekran Alıntısı2_2 .

YORUMLAR (2)

su uyur

Valla insanlar dinlenip sorunlar tek tek çözülmeli gerçek sorunların da çözülmesi için illa sosyal medyada tren topic mi yapmak lazım. Yapılır yapılmasına da 2 tane akil adam dinlenip de bazı işler kolayca çözülebilecekken niye bu işlere gieilsin? Örnek verirsem insanların en az %95'i sokakta köpek olmasına karşı ama köpekleri koruma yasası çıktı.

Malkoç

Eyriye eyri doğruya doğru demek lazım.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş