DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

TSK'dan Tel Rıfat'taki PKK hedeflerine bombardıman: Karargahlar yerle bir oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK/YPG'nin Afrin'de 14 kişinin hayatını kaybettiği hastane saldırısının ardından Tel Rıfat'ta PKK'ya ait hedefleri vurdu.

2 Ay Önce
2021-06-13 17:05:56

PKK/YPG'nin Afrin'deki hastaneye düzenlediği, biri bebek 14 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Mehmetçik, Tel Rıfat'ta PKK'lılara ait hedefleri ateş altına aldı.

Fırtına obüslerinin de bulunduğu ateş destek vasıtalarıyla yapılan "cezalandırma" atışları sonucunda örgüt mensupları tarafından kullanılan 3 sözde karargah binası ile bir barınak ve mevzinin imha edildiği, çok sayıda PKK'lının etkisiz hale getirildiği bildirildi.

PKK/YPG'nin Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'de bulunan hastane ile kent merkezine yönelik saldırısında aralarında bir bebeğin de bulunduğu 14 kişi öldü, 32 kişi yaralandı.

PKK'lıların sivillerin bulunduğu hastaneye yönelik saldırısının detayları ortaya çıktı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, PKK/YPG Afrin şehir merkezi ve Şifa Hastanesinin olduğu bölgeye çok namlulu roketatar ile 8 atış yaptı.

Sivillere yönelik saldırı düzenlenen bölgeler hemen tespit edilerek Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca ateş altına alındı.

Fırtına obüslerinin de bulunduğu ateş destek vasıtalarıyla yapılan atışlar sonucunda örgüt mensuplarınca kullanılan 3 sözde karargah binası ile bir barınak ve mevzinin imha edildiği, çok sayıda PKK'lının etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

Son 5 ay içinde PKK'lılar tarafından bölgede düzenlenen saldırılarda 22 sivil öldü, 78 kişi yaralandı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş