DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rıdvan Dilmen ve TRT yöneticileri hakkında suç duyurusu

TRT Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRT yöneticileri hakkında, “Görevi Kötüye Kullanma” iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

1 Ay Önce
2021-09-18 08:37:04

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen ve TRT yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Fanatik Gazetesi yazarı Orhan Yıldırım, TRT ile anlaşan Rıdvan Dilmen'in yıllık 8,5 milyon TL, aylık ise 710 bin TL'ye anlaştığını iddia etmişti.

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, TRT'nin halkın vergileriyle kurulduğuna ve vergilerle yayın faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapıldı. Dilekçede, TRT'nin bir kamu kurumu olduğuna dikkat çekildi. TRT'nin, AK Parti iktidarı döneminde yayın ilkelerinden uzaklaştırıldığı belirtildi. Dilekçede, “Suç Duyurusu; Kamuoyu yararının ve ekonomik menfaatlerinin gözetilmediğinin göstermesi açısından ve kamunun kaynaklarının yandaş ‘işadamlarına', ‘sanatçılara', ‘sporculara' nasıl peşkeş çekildiğini göstermesi bakımından önemlidir” denildi.

HKP avukatları dilekçede, Rıdvan Dilmen, Mehmet Zahit Sobacı, Erkan Durdu ve TRT Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılmasını talep etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (3)

Mehmet Mutlu

Adam 5,kuruş almadığını açıkladı.hala bu haberi burada tutmanın ne manası var.yalan haber üzerine şuç duyurusunda bulunuyor.trtye saldırılıyor hükümete saldırılıyor.ya ispatlayın ya susun

Hüseyin Özlem

Asgari ücrete bir miktar zam istenirken ülke batar yaygarası koparan iktidar, yandaşa gelince 251 asgari ücretli çalışana eşit aylığı bir kişiye verirken her nedense ülke batmıyor!Hülooooğğ'cuların bu miktarı az görmelerini anlarım da Savcıların sessizliği ne?HKP'yi kutlarım.

Mehmet Nazım

İddialar doğruysa ki öyle görünüyor,; yiyen yiyene dönemi çoktaaaan başlamış...

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş