DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Küfür' polemiği büyüyor! Fatih Altaylı'dan Nihat Genç'e: 'Size ne lan!'

Nihat Genç ile komedyen Hasan Can Kaya arasındaki 'küfür' polemiğine Habertürk yazarı Fatih Altaylı da dahil oldu.. Hasan Can Kaya'yı savunan Altaylı, Nihat Genç'e, 'Size ne lan! Megafonla ananıza sövmüyor ya çocuk!' diye çıkıştı...

2 Ay Önce
2021-12-09 14:49:20

Nihat Genç'in, son günlerin popüler komedyeni Hasan Can Kaya ile yaşadığı tartışma dün sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biriydi.

Hasan Can Kaya'nın bir skecinde küfür etmesini eleştirerek bir sosyal medya paylaşımı yapan Genç, ünlü komedyenin bunun üzerine kendisini aradığını duyurmuş, ve küfür ederek telefonu kapattığını belirtmişti.

Yaşanan bu tartışmaya, Habertürk yazarı Fatih Altaylı da katıldı.

Hasan Can Kaya'nın safında yer alan Altaylı, "Herkes kendine özgürlükçü"başlığını taşıyan yazısında, " Hasan Can'ın adı birdenbire, entelektüel yönü oldukça güçlü, hayli öfkeli, zaman zaman bana da sallayan ama kendisine çok da kızamadığım bir muhalif yazar tarafından gündeme getiriliyor. Hasan Can izleyenlere küfür ediyormuş, nasıl yaparmış, buna hakkı yokmuş. Hatta Hasan Can'ı aramış o da ona küfretmiş, öyle küfür edilmez, böyle edilir diyerek." ifadelerini kullandı.

Nihat Genç'in köşe yazılarında yer alan küfürlü ifadeleri hatırlatan Altaylı, "Yazılarında en fazla küfür eden adam, stand up'çının küfründen dertli. Sanırsın Tekel. Küfür ondan başkasına ait olamaz." diye yazdı.

"SİZE NE!"

Altaylı yazısının devamında hem Genç'i, hem de RTÜK'ün konuyu incelemeye almasını eleştirerek şunları kaydetti;

"Yahu size ne! Adam açık kanalda ya da TRT'de yapmıyor bu işi. İsteyenin para verip izlediği bir yerde yapıyor.

Küfürlü konuşmadan hoşlanmıyorsan para vermezsin, izlemezsin. Sokağa çıkıp megafonla ananıza sövmüyor ya çocuk.

“Böyle mizah mı olur"muş.

Size ne lan!

Mizah kriterlerini siz mi belirleyeceksiniz.

Olur ya da olmaz.

Mizah komiseri misin, Mizah Standartları Enstitüsü mü!

Her şeyi bırak bir yana bir aydın olarak en azından kendini öyle tanıtan bir muhalif olarak bu yaptığın yakışık alan bir şey mi!"

Kaynak: medyaradar.com .

YORUMLAR (7)

DOĞRUSÖZ

Küfürcüyü . küfürcü Fatih koruyor. Fatihin anasına megafonsuz mu sövüyor ? Terbiyesiz insanlar !

Ahmet

Fatih Altaylı kendisinden bekleneni söylemiş...Bu arkadaşın o arkadaştan alacağı bir çift mizahi güzel söz vardır. Mesela helal olsun desteğinden dolayı...diyebilir elinde mikrofon ile!...O da Yarabbi çok şükür der zaten bu biraz az geldi yedi göbeğim de ister mikrofonu elinde tutan o çocuğa!...Otomobil sporları yazarı,ekonomi yazarı, politika yazarı, cimbom yazarı,futbol yazarı, gurme evet gurme başka ne kaldı demeyin fatih başka ne kaldı yazarı da aynı zamanda!...gereksiz bir yazar ne yazar...

Mehmet bayrak

Nihat Genç in haklılığı Altay lının tepkisinden anlaşılıyor...

Deli kadir

Bir tarafta çizgisi belli bir insan,diğer tarafta ortamın durumuna göre renk değiştiren bir bu....mun

Atilla

Size ne lan denmez,sana ne lan denir. Size ne beyefendi denebilir. Türkçeyi doğru konuşun lütfen. Biraz kitap okuyun.

Tetikci ferrarci

Küfür, iftira, yalan, tetikcilik = Fatih Al..klı

OMURGASIZ

Bu Fatih Altaylı'nın geçmiş yazılarına sonra Erdoğan dönemi yazılarına, bir de şimdiki yazılarına baktığımızda vücudu ayakta tutan kemik yapının olmadığını görüyoruz. Erdoğan eski günlerdeki gücünü korumuş olsaydı, Fatih Altaylı'yı bu şekilde konuşurken görmezdik. Boş beleş adam nihayetinde.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş