DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9820 ₺

EURO

17,0576 ₺

ALTIN

953,32 ₺

BİST

2.380,90 ₺

İmralı polemiği, canlı yayında gerginliğe sebep oldu

Haber Global ekranlarında gazetecilerin politika konusunda görüşlerini belirttikleri programda, gazeteci Nedim Şener ve Şaban Sevinç arasında kaynak tartışması yaşandı. Sevinç'in 'Sana gazetecilik öğretiyorum' sözlerine sinirlenen Nedim Şener, 'O sözleri sana yediririm, haddini aşma' diye karşılık verdi.

4 Ay Önce
2022-01-20 08:43:50

Gazeteciler Nedim Şener ve Şaban Sevinç arasında başlayan İmralı polemiği, canlı yayında gerginliğe sebep oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin son grup toplantısında, eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş arasındaki güç mücadelesine atıf yapmıştı. Söz konusu gelişmeyi Gazeteci Nedim Şener ve meslektaşı Şaban Sevinç, Haber Global canlı yayınında değerlendirdi.

Sevinç, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Öcalan üzerinden Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarını ve ismi verilmeyen bir AK Partilinin Alman medya kuruluşu DW'ye yaptığı açıklamalar üzerinden iktidarın İmralı ile iş birliği yaptığını öne sürdü.

Şener ile birlikte diğer konuklar Sevinç'in iddialarını gülünç buldu. PKK ile kimin iş birliği yaptığının açık olduğunu vurgulayan Şener, isimsiz bir haberin kaynak alınamayacağını DW'nin geçmişte iktidar aleyhine yaptığı haberler üzerinden örnekleyerek, "Bu operasyonel gazetecilik" dedi.

STÜDYO BİR ANDA GERİLDİ

Bu sözleri hazmedemeyen Sevinç, Şener'in gazetecilik bilmediğini öne sürünce stüdyo karıştı. Sevinç, "Nedim Şener haber nasıl yazılır? Kaynağı belirtilmeyen haber nasıl yazılır?" diye sorunca Şener, "Böyle bir haber yazılmaz" dedi. Sevinç, inatla haberin yazılacağını vurgulayınca Şener, "Ben de CHP'li bir kaynak diye yazarım o zaman" ifadelerini kullandı. Sevinç'in "Sana gazetecilik öğretiyorum" sözlerine kızan Şener, "O sözleri sana yediririm. Haddini aşma" diye konuştu.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş