DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,8728 ₺

EURO

16,8603 ₺

ALTIN

939,28 ₺

BİST

2.393,61 ₺

Fatih Altaylı: Alayınızın toplamı bir Sezen Aksu kadar iz bırakmamıştır bu ülkede

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, şarkıcı ve söz yazarı Sezen Aksu’nun şarkı sözleri nedeniyle eleştirilmesine sert bir dille tepki gösterdi.

4 Ay Önce
2022-01-18 12:20:14

'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkıda geçen, ‘Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e' sözleri sosyal medyada polemik olan Sezen Aksu'ya yönelik tartışmalar sürüyor. Habertürk yazarı Altaylı, şarkıcıya yönelik eleştirilere bugünkü köşesinden yanıt verdi.

"Size edecek tek bir söz var ama burada yazamam. “Ha…” ile başlıyor. Çoğul olduğunuz için de “...tiriniz” ile bitiyor. Gerçekten “Ha….iniz” ifadelerini kullanan Altaylı, "Hepinizi toplasak hatta yetmez iki ile çarsak onun da karesini alsak. Alayınızın toplamı bir Sezen Aksu kadar iz bırakmamıştır bu ülkede" dedi.

Altaylı, “Çoluk çocuğa yurt adı altında çalışan tarikat evlerinde taciz, tecavüz edince kendini muhafazakarların sözcüsü zannedenlerden tepki yok… Buralarda baskı sonucu çocuklar intihar edince kendini muhafazakarların sözcüsü zannedenlerden tepki yok… Aynı yerlerde 18 yaşında çocukların kafası kesilip, deccali öldürdüm çığlıkları atılınca kendini muhafazakarların sözcüsü zannedenlerden tepki yok… Cinci hoca kadın erkek, karı koca demeden önüne geleni becerince kendini muhafazakarların sözcüsü zannedenlerden tepki yok… Şeyh hazretleri tarikatta kim var kim yok, cinsiyet ayırmadan badeleyince kendini muhafazakarların sözcüsü zannedenlerden tepki yok… Hırsızlık, yolsuzluk, sözde inandıkları dinde yasak ve ayıp olan her türlü rezillik alıp yürüyünce kendini muhafazakarların sözcüsü zannedenlerden tepki yok… Ama bir kadın sanatçı 5 yıl önce yayınlanmış bir şarkısında Adem ile Havva'ya cahil dedi diye ortalık yıkılıyor. Neymiş, değerlerimiz ayaklar altına alınmış. Yukarıda saydığım onca olayda muhafazakarlar değerlerin içine ederken çıtınız çıkmıyor da, bir şarkı sözündeki teşbihten mi gocunuyorsunuz be utanmazlar” diye yazdı. .

YORUMLAR (11)

Mert kaya

Bu lise mezunu cahil adamdan ne zaman bu ulke kurtulacak.

adsız

İşinize gelirse Demokratsınız, inanç ve vicdan hürriyetinden yana olusunuz. Ama senin inancına vede değerlerine ben hakaret ediyormuyum. Peki siz bu hakaretleri nereye koyarak yapıyorsunuz.

Ahmet

Dogru söylemiş fatih altaylı helal olsun

Levent

Bu adam tam cahil iki ile çarpsak 10 a bölsek yine süzme cahil.

taha

sinkaflı konuşmakta fatih altaylı senin üzerine yoktur....bir peygamber mukaddestir mübarektir kutsaldır...sizde azbuçuk adap ve usul olsa mukkades değerler hakkında dikkatli konuşurdunuz...o popçunun bize bıraktığı hiçbirşey yok...yani bize değer katmıyor...o sizin camianın insanı...

Hakan

Matuld manukyan var fatih meşhur ve senin kriterine göre kalıcı izleri var. Bir de annen var senin gibi katkı sağlayan birisini doğurduğu için...

Hopdediks

Mesele izse sana bir fetö girsin, senin olsunler öv öv övün.

ali yaşar

s... p.... diyesim geliyor fatih altay'lıya

aga

anlaşıldı. sezenin sanatını küfür hakaret kısmını beğenmişler. Biz de ha.. tırın diyoruz. O klibi yayınlayan tv kanalınıza siler izlemeyiz. Açık alanda çalacak gevşeğede ...

Selçuk

Bende Fatih ismini lekedar eden bu beyefendi ile aynı fikirdeyim. Sanatçı musveddesinin anne ve babasına cahil diyerek açtığı yaranın izini kimse bırakmamıştır.

Hasan ozkan

Altaylı doğru söylüyor topunuz bir kefere etmez ... bir tane ya da bir milyar kefere bir imanlı kalbe tekabül etmez velevki günahkar bile olsa ...Manakyonun kızlarının çocukları bu ülkede iz ya da eser bırakmış ne önemi sonuçta süsü ve kanı bozuk veledi zina kedereler sürüsü cehennem kütükleri ...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş