DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5039 ₺

EURO

18,1433 ₺

ALTIN

988,22 ₺

BİST

3.179,99 ₺

Erdoğan'ın ziyaret ettiği cemevi yönetimine ihraç süreci başlatıldı

Alevi Vakıfları Federasyonu Erdoğan'ın ziyaret ettiği Hüseyin Gazi Kültür ve Sanat Vakfı yönetiminin federasyondan ihraç işlemlerine başladığını açıkladı.

2 Ay Önce
2022-08-10 15:32:18

Alevi Vakıfları Federasyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da ziyaret ettiği Hüseyin Gazi Cemevi yönetiminin federasyondan ihraç işlemlerine başlandığını bildirdi.

Açıklamada, "Bu ziyaretin öncesi ve sırasınca yaşananlar ise bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Öncelikle, Federasyonumuz bileşeni olduğu halde, başından itibaren vakıf yönetimi tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyareti hakkında tarafımıza en ufak bilgi dahi verilmemiştir" denildi.

Federasyonun açıklaması şöyle:

"Alevi-Bektaşi toplumunun yüzyıllar boyunca geliştirdiği, yaşadığı zulüm ve baskılara rağmen bugünlere getirdiği yüce değerleri, basit çıkar hesaplarıyla ayak altına alan, Alevi-Bektaşi toplumunun en kutsal değerlerinden olan, 'Muharrem/Matem' ve inanç ritüellerimizin fütursuzca istismar edilmesine sessiz kalan Hüsein Gazi Kültür ve Sanat Vakfı yönetimini kınıyor ve Hüseyin Gazi Kültür ve Sanat Vakfı hakkında Federasyonumuzun Yönetim Kurulunun aldığı karar gereği ihraç işlemlerine başladığımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz." .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (2)

XY RECEP

Cumhurbaşkanı Türkiyenin Cumhurbaşkanıdır. Herkesi ziyaret edebilir. Sizi ziyaret etse kendinizi kendiniz aforoz mu edeceksiniz. Bre cahiller.

ahsen

çok doğru bir karar siyaset cemevlerini ziyareti aşırı yanlış

Görüş Bildir Bizimle Paylaş