DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,2919 ₺

EURO

17,6783 ₺

ALTIN

969,94 ₺

BİST

2.417,12 ₺

Erdoğan: Arnavutluk'un sevinci sevincimizdir

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çerçeve İçi-Çerçeve Dışı temasıyla Süleymaniye Camisi avlusunda düzenlenen 2. Yeditepe Bienali'nin açılışına katılarak konuşma yaptı.

6 Ay Önce
2022-01-17 14:52:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk'un acısının, sevincinin, sıkıntısının Türkiye'nin de acısı, sevinci, sıkıntısı olduğunu belirterek, "Kardeşler, kardeşlerinin imdadına zor zamanlarında yetişirler" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Rama ile TOKİ tarafından Laç şehrinde depremzedeler için inşa edilen konutların teslim törenine katıldı.

Arnavutluk halkına Türk milletinin en içten selamlarını getirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu anlamlı tören vesilesiyle sizlerle beraber olmaktan sizlerin coşkusuna ortak olmaktan büyük bahtiyarlık duyuyorum. Arnavutluk'un sevinci sevincimiz, sıkıntısı da bizim sıkıntımızdır. Sizlerin huzur ve esenliğini kendimizinkinden ayrı tutmuyoruz. Aynı acıları daha önce pek çok kez yaşamış bir ülke olarak, Arnavutluk'ta meydana gelen deprem Arnavut halkı kadar bizim de yüreğimizi dağlamıştır. Deprem haberini alır almaz bölge halkının yaralarını sarmak için hemen harekete geçtik" diye konuştu. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş