DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5750 ₺

EURO

18,4687 ₺

ALTIN

1.028,56 ₺

BİST

3.484,42 ₺

Diva-Sen: Mohsen Namjoo’yu ülkemizde istemiyoruz!

2-10 Aralık tarihleri arasında ABD’den Türkiye’ye gelerek İstanbul, Bursa, Ankara, Konya ve Van’da sahne alacak olan Namjoo’nun Türkiye programına tepki yükseldi. Diva-Sen Başkanı Mustafa Çopursuz: Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’le alay eden İran asıllı Mohsen Namjoo’yu ülkemizde görmek istemiyoruz. Ülkemize kabul edilir ise şayet, kabul edenler de şimdiden uyarıyoruz.

3 Hafta Önce
2022-09-15 15:08:23

TIMETURK ­­­| HABER MERKEZİ

İran asıllı dünyaca ünlü müzisyen MohsenNamjoo'nun Türkiye'deki turne programı tartışma konusu oldu. 2-10 Aralık tarihleri arasında ABD'den Türkiye'ye gelerek İstanbul, Bursa, Ankara, Konya ve Van'da sahne alacak olan Namjoo'nun Türkiye programına tepki yükseldi.

Diyanet ve Vakıf Çalışmaları Sendikası (Diva-Sen) Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, Namjoo'nun Türkiye'deki programına sert tepki gösterdi. Çopursuz, Kur'an-ı Kerim ayetlerinden şarkılar yaptığını söylediği Namjoo'nun Türkiye'ye gelişine ilişkin Akit'e değerlendirmelerde bulundu.

“Hiç kimsenin dini inanışına, yaşam tarzına, fikri düşüncesine, siyasi tercihine müdahale hakkımız olmadığı gibi, ötekileştirme ve dışlama yetkimiz de yoktur” diyen Çopursuz, şunları dile getirdi:

“Kişilerin mensup oldukları değerlere karşı aidiyet duygusu içerisinde olması gerektiğine inanıyoruz. Nitekim müntesibi bulunduğumuz değer din ise; hal ve hareketlerimize, yaşam anlayışımıza, sonuç olarak bütün hal ve hareketlerimize daha da dikkat edip özenle temsil etmek durumundayız. Bu manadan olmak üzere, zaman zaman nahoş olaylarla karşılaşıyoruz. Bunlardan bir tanesi de; ülkesinde dahi kabul edilmeyen İranlı bir sanatçının önümüzdeki süreçte cennet yurdumuzun bazı yerlerinde sözde ‘sanatını' icra edecek olmasıdır.

UYANIK OLMALIYIZ

“Herkes bilmeli ki, 85 milyonun tamamı olmasa bile kahir ekseriyeti dindar ve manevi değerler uğrunda canını feda edecek anlayışa sahip. Mukaddes değerlere karşı son derece duyarlı bir necip millete sahibiz. Dolayısıyla her kesimin desteğine ihtiyacı olan ve hangi görüşte olursa olsun her bir siyasi düşüncenin, grubun ve çevrenin hassasiyetler karşısında kendilerine çeki düzen vermeleri icap eder. Geçmişte olduğu gibi günümüzde ve gelecekte de çocuklarımızın, gençlerimizin ve aziz milletimizin benliğini elinden alacak bütün gösteri ve faaliyetlere karşı yetkililerimizin de duyarlı ve uyanık olmalarına ihtiyaç vardır.

FIRSAT VERİLMEMELİ

“Zira aziz milletimizin inancı ile alay eden, onları değersizleştirmeye çalışan kim olursa olsun, asla ve kat'a faaliyetlerine izin verilmemeli, müsamaha dahi gösterilmemelidir. Hele hele mukaddes kitabımız ilahi nizam Kur'an-ı Kerim'e karşı edepsizliğini ortaya koyan ve bu hareketinden dolayı ülkesinden kovulan bir kişinin yüzde 99'u Müslüman olan cennet yurdumuza kabul edilecek olması kesinlikle doğru değildir ve bu kişiyi ülkemize kabul edenler kim veya kimler olursa olsun şüphesiz necip milletimizin hassasiyetlerinin farkında değillerdir. Sonuç olarak mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'le alay eden İran asıllı Mohsen Namjoo'yu ülkemizde görmek istemiyoruz. Ülkemize kabul edilir ise şayet, kabul edenler de şimdiden uyarıyoruz.” .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş