DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4482 ₺

EURO

17,8610 ₺

ALTIN

971,41 ₺

BİST

3.281,61 ₺

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği açıklandı. Görüşmede Türkiye-İsrail ilişkilerinin ve bölgesel konuların değerlendirildiği ifade edildi.

1 Ay Önce
2022-08-17 21:55:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile bir telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-İsrail ilişkilerinin, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve İsrail Başbakanı Yair Lapid'in Türkiye ziyaretlerindeki temaslarında mutabık kalınan çerçevede ilerlemesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Bugün açıklanan karşılıklı olarak büyükelçi atama kararına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni büyükelçinin atanması konusunda gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile İsrail arasında iş birliği ve diyaloğun sürdürülebilir bir zeminde ve karşılıklı hassasiyetlere saygı temelinde geliştirilmesini desteklediğini dile getirdi.

.

YORUMLAR (1)

TamGaz Kardeşlik

Bir kaç gün önce Türkiye'den israili eleştiriyormuş gibi yapılan açıklamalardan dolayı özür dileyip mazeret beyan etmiştir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş