DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan Yanık'tan Prof. Dr. Şengör'ün açıklamalarına tepki

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Prof. Dr. Şengör'ün bir öğrencisiyle anısını anlatırken kullandığı, 'Eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım' ifadesine tepki gösterdi. Yanık, 'Bu zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz' dedi.

1 Ay Önce
2021-09-18 06:00:23
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'ün bir öğrencisiyle anısını anlatırken kullandığı, "Eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım" ifadesine tepki gösterdi. Bakan Yanık, "Kadına yönelik şiddet ve tacizin tek çeşidi yok. Bu zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz" dedi.
 
Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kadına yönelik şiddet ve tacizin tek çeşidi yok. Failin olayı gülerek anlatması da tacizin ağırlığını hafifletmiyor. Ünvanların arkasına saklanarak meşruiyet sağlama arayışı ise yakışıksız. Öğrenci üzerindeki tahakkümü de ayrıca konuşuruz. Bu zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
 
Ekran Resmi 2021-09-18 06.02.11
Celal Şengör bir öğrencisiyle yaşadığı olayı, "O kadar kızdırdı ki, Saniye'nin eteğini kaldırdım. Kıçına bir tokat attım. Bu dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. 'Bana babam bile bunu yapmadı' dedi. Heh dedim eksik kalmış, şimdi tamamlandı" sözleriyle anlatmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş