DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9773 ₺

EURO

16,8312 ₺

ALTIN

932,89 ₺

BİST

2.393,61 ₺

Ahmet Taşgetiren'den Demirtaş'ın çağrısına destek

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın aydın, sanatçı, akademisyen ve gazetecilere yaptığı çağrıyı, 'Anladığım kadarıyla Demirtaş, 'iktidar karşısında eleştirel duruş'u ortak zemin olarak değerlendiriyor ve ülke geleceği için bir 'ortak duruş' çağrısında bulunuyor.' yorumunda bulundu.

6 Gün Önce
2022-05-13 08:00:22

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, 4 Kasım 2016 tarihinde tutuklanarak Edirne Cezaevi'ne konulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın aydın, sanatçı, akademisyen ve gazetecilere yaptığı çağrıyı, "Anladığım kadarıyla Demirtaş, “iktidar karşısında eleştirel duruş”u ortak zemin olarak değerlendiriyor ve ülke geleceği için bir “ortak duruş” çağrısında bulunuyor.

Sayın Demirtaş'ın bu mektubu, muhataplarının “farklarını fark etmeden” yazdığı düşünülemez. Farkları dikkate alarak yazdığı noktasından hareket edildiğinde ise amacın, “Farklara rağmen ülke için ortak zeminler üretilebilir” kanaatinin ürünü olduğu sonucu çıkar" diye değerlendirdi.

Selahattin Demirtaş'ın T24'e yazdığı "Ortam bulanık ama aklınız bulanmasın" yazıya işaret eden Taşgetiren, "Selahattin Demirtaş cezaevinden bir şeyler yapmaya çalışıyor. Geniş düşünce – siyaset yelpazesi, geçmişte “Akil İnsanlar Heyeti” tarzında mesela Demirtaş'ın mektubunda isimlendirdiği gibi bir “Aydınlar Heyeti” şeklinde belli bir ortak zeminde buluşur buluşmaz, o ayrı bir konu, ama ben “Ortak ev Türkiye” vurgusunun her zeminde ortaya konmasını önemsiyorum. Demirtaş'ın da bu noktada önemli misyonlar ifa edebileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı. .

YORUMLAR (3)

İSMAİL APAK

SAYIN AHMET TAŞGETİREN ! SEN KOBANİ OLAYLARINI ÇOK ÇABUK UNUTMUŞA BENZİYORSUN. YASİN BÖRÜLERİ VE NİCE VATAN EVLADININ KATLEDİLMESİNİN SEBEBİ OLAN HALKI SOKAĞA DAVET EDEN VE ŞU ANDA ÖYLE BİR İMKAN ELİNE GEÇSE AYNI ŞEYLERİ YAPACAK OLAN BİRİNE NASIL BÖYLE BİR GÜVEN DUYUYORSUN AKLIM ALMIYOR.ÜLKENİN GELECEĞİNİ ONLARA BIRAKIRSAN SANA PARAMPARÇA BİR ÜLKE BIRAKIRLAR. SİZİN DEMİRTAŞIN ORTAK EV TÜRKİYE VURGUSUNU ÖNEMSEMENİZ AÇIKÇASI BİZLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR. CAN ÇIKAR HUY ÇIKMAZMIŞ. BUNU BİZDEN DAHA İYİ SEN BİLİRSİN. AMA NE DİYELİM SİZDE BASİRETİNİZİ KAYBETMEYE BAŞLAMIŞSINIZ.

nuh

zalimlerden insanlık bekleyen akıl kurumuş birakıldır ahmet bey herkes hizmet ettigiettigi nın misyonunu sunsr ne o hainlik zalimlik aponun heykeline andişmiş sen ondan misyon bekliyon ahmet taş getiren yaşarken ölmüş

Hasan

Sayın taş getiren selo seni vekil yapsın

Görüş Bildir Bizimle Paylaş