DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

YKS şampiyonu kim? YKS birincisi hangi ilden çıktı? TYT-AYT şampiyonları belli oldu mu?

YKS şampiyonu kim? YKS birincisi hangi ilden çıktı? TYT-AYT şampiyonları belli oldu mu? 2021 YKS sonuçlarının açıklanmasından sonra gözler YKS şampiyonlarına çevrildi. YKS'de (AYT-TYT) tam puan alarak şampiyon alan adayların kim olduğu merak edilmeye başlandı. Peki 2021 YKS şampiyonları kim oldu? ÖSYM Başkanı Aygün YKS birincilerini açıkladı. Aygün Sözel-Sayısal ve eşit ağırlıkta YKS şampiyonlarını açıkladı. İşte 2021 YKS şampiyonları...

2 Ay Önce
2021-07-28 09:42:44

YKS şampiyonu kim? YKS birincisi hangi ilden çıktı? TYT-AYT şampiyonları belli oldu mu? 2021 YKS sonuçlarının açıklanmasından sonra gözler YKS şampiyonlarına çevrildi. YKS'de (AYT-TYT) tam puan alarak şampiyon alan adayların kim olduğu merak edilmeye başlandı. Peki 2021 YKS şampiyonları kim oldu? ÖSYM Başkanı Aygün YKS birincilerinin hangi ilden çıktığını açıkladı. Aygün Sözel-Sayısal ve eşit ağırlıkta YKS şampiyonlarını açıkladı. İşte 2021 YKS şampiyonları...

2021 YKS şampiyonu kim?

YKS sonuçlarının açıklanmasından sonra YKS şampiyonları da merak edilmeye başlandı. ÖSYM Başkanı Aygün YKS birincilerinin hangi ilden çıktığını açıkladı. İşte YKS şampiyınları...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, YKS'de birinci olan illeri açıkladı. Buna göre, TYT birincisi Adana, AYT birincileri sayısalda Adana, eşit ağırlıkta Konya ve sözelde Adana oldu. YDT birincileri ise, Almancada Balıkesir, Arapçada Konya, Fransızca ve İngilizcede İstanbul, Rusçada Bursa oldu.

2021 YKS şampiyonları açıklandı mı?

2021 YKS şampiyonlarının isimleri açıklanmaya başlandı. YKS birincileri Melike Demirbağ, Ali Eren Çakıcılı ve Hasan Mert şimdilik açıklanan isimler.

YKS şampiyonlarından açıklama

AYT eşit ağırlıkta Türkiye birincisi olan Melike Demirbağ, salgınla mücadele sürecinde canlı derslerin ve öğretmenleriyle iletişiminin kendisi için çok faydalı olduğunu söyledi. Konya Pema Koleji Fen Lisesi'nden mezun olan 18 yaşındaki Demirbağ, elde ettiği birincilikle çok mutlu olduğunu ifade etti.

Hem TYT'de hem de AYT sayısalda Türkiye birincisi olan, Adana Kozan Fen Lisesi öğrencisi Ali Eren Çakıcılı, "Çalışmamın haddi hesabı yok. Bilgisayar mühendisliği istiyorum" dedi.

AYT Sözel Türkiye 1'incisi Hasan Mert ise, “Adana'nın havası, suyu farklı. İyi ki buradan çok güzel dereceler çıktı. Hayalim CEO olmak. Bunun için hangi bölümü okumalıyım, bilmiyorum ama çok çalışmam gerektiğini biliyorum” dedi.

YKS şampiyonları hangi ilden çıktı?

TYT birincisi: Adana

AYT birincileri:

Sayısal:Adana

Eşit Ağırlık:Konya

Sözel:Adana

YDT birincileri:

Almanca:Balıkesir

Arapça:Konya

Fransızca:İstanbul

İngilizce:İstanbul

Rusça:Bursa

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş