DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,9604 ₺

EURO

18,3232 ₺

ALTIN

1.032,55 ₺

BİST

2.795,06 ₺

İstanbul'da ''Adnan Oktar'' operasyonu

İstanbul’da Adnan Oktar Cemaati üyesi olduğu iddia edilen Meltem Daban ve Oktay Babunu’nın kardeşi Ferhunde Eda Babuna gözaltına alındı.

6 Gün Önce
2022-08-02 15:58:08

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturması kapsamında, Adnan Oktar Cemaati'ne yönelik Şişli ve Üsküdar'da 2 adrese operasyon düzenlendi.

Sözcü'den Habip Atam'ın haberine göre, eş zamanlı baskında Meltem Daban ve Adnan Oktar Suç Örgütü davasında tutuklanan Oktay Babuna'nın kız kardeşi Ferhunde Eda Babuna gözaltına alındı.

İddiaya göre; yakalanan iki isim Adnan Oktar Cemaati adına propaganda yapıyordu. Gözaltına alınanların cemaatin devamlılığını sağlamayı hedefleyen, adli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetlerinde bulundukları, cemaate yönelik yapılan operasyonda görev alan emniyet ve yargı mensupları hakkında illegal yöntemlerle araştırma yaptıkları iddia edildi.

Yalancı tanık iddiası

Gözaltına alınanların Adnan Oktar ve cemaat üyelerinin serbest kalması için adli makamları yanıltma adına yalancı tanıklar bulma ve asılsız bilgi, belge oluşturma eylemlerinde bulundukları da öne sürüldü. Gözaltına alınan 2 kadın da emniyete götürüldü. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş