DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhuriyet yazarı Kırıkkanat’tan Hun İmparatoru Atilla hakında tepki çekecek ifadeler…

Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat, Hun İmparatorluğu hükümdarı Atilla’yı çirkin sözlerle suçladı. Kırıkkanat, Atilla’nın ‘günümüz babalarının beslediği çapulcu çetelerinden birkaç kat daha fazla harami besleyen, büyücek bir mafya babası’ olduğunu iddia etti.

2 Hafta Önce
2021-07-19 16:53:35

Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat, bugün yayımlanan yazısında Hun İmparatorluğu hükümdarı Atilla'yla ilgili tepki çekecek ifadeler kullandı.

Atilla hakkında “günümüz babalarının beslediği çapulcu çetelerinden birkaç kat daha fazla harami besleyen, büyücek bir mafya babasıydı, o kadar.” ifadelerini kullanan Kırıkkanat, ““Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” düsturundan hareket edersek, tarihte Atilla ordularının yaptıklarıyla Alaattin Çakıcı'nın, Kürşat Yılmaz'ın, Dündar Kılıç ya da iktidarla ters düşüp itirafçı olmasaydı muhaliflerin kanını içecek Sedat Peker vb. gibi herhangi bir mafya babasının etkinlikleri arasında yalnızca çap farkı, gömlek üstünlüğü görürüz.” iddiasında bulundu.

‘HARAMİ ORDUSUYLA YAĞMALAMIŞTIR'

Kırıkkanat şöyle devam etti:
“Nedir Atilla'nın becerileri?

Macaristan'da barbar Kral Rugas'ın yerine geçen Atilla'nın ilk işi, öz kardeşi ve rakibi Bleda'yı temizlemek olmuştur. Çevresine akın akın toplanan harami ordusuyla Balkanlar'a saldırmış, haraç veren topluluklara dokunmayıp haraç vermeyi kabul etmeyen halkları yağmalamıştır. Örneğin II. Theodosius'tan iki kez haraç alıp Konstantinopolis'in yönetimindeki Balkan topraklarına ilişmemiştir. Fransa'da Metz kentini yağmalamış, haraç ödeyen Troyes kentini rahat bırakmıştır.

İtalya'da Aquilleo, Milano, Podova bölgelerini talan edip Papa Birinci Leo'nun verdiği haracı cebe atınca, Macaristan'daki inine dönmüş, döner dönmez ölmüş, öldükten hemen sonra da kurduğu sözümona imparatorluk darmadağın olmuştur.

Yasalar mı yazdırmıştır Atilla? Kayıtlı kuyutlu, gelenekli görenekli devlet falan mı kurmaya çalışmıştır? Yok canım! Vergi bile toplamamıştır. Harami ordularıyla ayakta tuttuğu ekonomi sistemi, BAŞKASININ KURDUĞU sistemden haraç, başkasının uygarlığını yağma ve birikimini talana dayalıdır.

‘MİLLİ CÜRÜM FEDERASYONU'

Bizdeki mafya babalarının birbirlerine düşmeyip bir “Milli Cürüm Federasyonu” çatısı altında birleştiğini düşünün, işte öyle bir şeydir Atilla'nın harami imparatorluğu.

Atilla, bir Hun mafyası imparatorudur. Ancak bizim tarih kitapları Atilla'nın Hunların başına geçmiş bir Türk olduğunu övünçle yazarlar.

‘YAĞMACI BARBAR'

Batılılar uydurmuş da biz onlardan mı ithal etmişizdir Atilla'nın Türklüğünü; yoksa biz mi sahip çıkarak inandırmışızdır Batı'yı Atilla'nın Hunları yöneten bir Türk olduğuna, doğrusu bilmiyorum. Ama bildiğim ve emin olduğum tek gerçek, her Batılının bilinçaltında Türk sözünün önce Atilla'yı çağrıştırdığıdır. Atilla deyince de Avrupa'yı kasıp kavuran, yangın yerine çeviren bir yağmacı barbarı anımsarlar.

Zaten bizim ellerde doğan, yaşayan ve Orta Asya'daki etnik kökenlerle hiç ilgisi kalmayan Türklerin, niçin ve ısrarla ne kadar çekik gözlü Moğol, Hun vb. varsa hepsini atalarımız diye bağırlarına basmasını, yakıp yıkmaktan oluşan tarihlerine sahip çıkmasını, hatta övünmesini ve onun bunun malını iç etmekten oluşan cengâverlik becerileriyle böbürlenmesini asla anlayamadım.

Aslında anlıyorum da insan olarak kabullenemiyorum anladığımı. Yoksa anlamayacak ne var? Aynı Türkiye, bugünün çetecilerine, çapulcularına, mafyacılarına, hırsızlarına ve hatta katillerine de “Türkiye seninle gurur duyuyor!” diye bağırıyor, gurur da duyuyor.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kenan Asiltürk

Birde sultan memed ile ilgili kardeşlerine ne yaptığı ve şeyhülislam akşemseddinin kardeş katli vaciptir fetvası yazısını bekliyoruz ! Mine teyze

ali veli

???? Yazdığımız yorumu görmek istiyoruz !

Kızılelma

CHP açısından tarihimizle ilgili ne kadar değer ve şahsiyet varsa hepsi hazmedilemez durumda. Millet ve devlet, değerler düşmanı bunlar. Anlamadım nasıl olduda bu kadar geriye gitme lüzumu duydu bu arsız boya küpü kaldırım yosmasi.

Ömer Halis Demir

Batılıların yazdırdığı tarih kitaplarını okumuş onların sömürge okullarında eğitim almış birinin yazdığı gerçeklerden uzak bir yazı. Madem onların kitaplarına bu kadar meraklısın o zaman biraz da bu batılıların topladığı ÇAPULCU HAÇLI ORDULARI VE ONLARIN ''MARİFETLERİNİ'' yazan kitaplardan da örnekler verseydin de insanlık o caniler hakkında da fikir sahibi olsalardı. Mine hanım yalakalığını yaptığınız bu batılı sömürgeciler hakkında daha yazılacak çok şey var da bu kadar yeter anlayan anladı zaten.

zeki

suratsız karı.sorsan romalılar helal kazanıyordu der.

Bir bilen

Bu kendini bilmez şı..ık hangi cüretle Türk tarihine hakaret etme cesaretini gösterebiliyor. Bu h..nin dili fazla uzamadımı sizce. Uzayan o dili kesmeyi iyi bilenler var bu memlekette. Ey h.in ka.ga haddini aşma. Zaten suratında meğmenet kalmamış, eminimki e...ksizlik başına vurmuş. Sen çık sokağa ilk .... teklif et. Şayet mide yerine çöp tenekesi taşiyorsa teklifine olumlu yanıt verir. Seninde ....bitmiş olur. Yoksa o yüzün kadar çirkin dilin gerçekten fazla uzadı.

Ahmet H.

Yazının Atilla ile ilgili bölümlerine katılıyorum. Malesef bize tarih diye anlatılan masallardan ibaret. Bilimsellikten uzak. Bilim adamlarımızda aynı şekilde bilimsellikten uzak. Profesörlerimiz Aprupalı tarihçilerin eserlerini okuyup kendi ideolojilerine göre yorumlayıp bize türk tarihi çıkarıyorlar. Orta asyadan anadoluya goç etmiş türklerin, mogol ve mogolların boyunduruguna girmiş ozbek ve tatar zulmunden kaçıp geldiğinden bahsedilmiyor. Bizim turklerimizi olduren katleden tecavuz eden, kolelestiren, topraklarından süren mogollar ve onların kulları övülüyor

Tayfun

Peki; İspanyollar ve ingilizler ne yapmış ABD ye ve kanada ya ilk gittiklerinde? Hem bunlar Atilla dan 1100 yıl sonra gitmiş insanlar. Kendilerine iyi davranılmasına rağmen kolomb un yerlilerin altınlarını alıp gemi ile ispanya ya götürdüğünü öğrenmediniz mi?

Ahmet H.

Türk düşmanları türkmüş gibi tanıtılıyor. Orta asya türk birliğinden bahsediliyor ama kimse 20 yıl önce Özbekistanda 10 bin ahıska türkünün (anadolu türkü) özbek kardeşlerimizce(sözümona) katledildiğinden soykırıma uğratıldığından, 100 binini sürüldüğünden bahsetmiyor.

Su uyur

Misal Japonlar'ın en büyük özelliklerinden biride tarihlerine hakaret etmemeleri. Bana göre bizdeyse tarihine en çok hakaret eden en aydın sayılıyor. Bence Türk milletinin ikram ettiği bir tencere yemeği ters çevirip havyar isterim diye çığlık atmış biri gibi olmuş.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş