DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Barbaroslar 1. bölüm full HD kesintisiz tek parça izle | Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı ilk bölüm izle

Barbaroslar dizisi 16 Eylül akşamı TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başladı. Dizi yayınlandığı ilk bölümü ile milyonlarca kişi tarafından izlendi. Dizi 16 Eylül akşamında reytinglerde zirvede yer aldı. Barbaroslar dizisini izlemeyi kaçıranlar internette Barbaroslar 1. bölüm full HD kesintisiz tek parça izle seçeneklerini araştırmaya başladı. Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı ilk bölüm izle seçeneği haberimizin detayında olacak.

1 Ay Önce
2021-09-17 12:06:39

Barbaroslar dizisi 16 Eylül akşamı TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başladı. Dizi yayınlandığı ilk bölümü ile milyonlarca kişi tarafından izlendi. Dizi 16 Eylül akşamında reytinglerde zirvede yer aldı. Barbaroslar dizisini izlemeyi kaçıranlar internette Barbaroslar 1. bölüm full HD kesintisiz tek parça izle seçeneklerini araştırmaya başladı. Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı ilk bölüm izle seçeneği haberimizin detayında olacak.

TRT 1'in merakla beklenen dizisi nihayet yayın hayatına başladı. Dizide Osmanlı Devleti'nin çok önemli iki isminin hayatı anlatılıyor. Oruç Reis ve Hızır Reis'in denizlerdeki efsanevi mücadelesi TRT 1 ekranlarında 16 Eylül Perşembe günü yayınlanmaya başlandı. Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı ilk bölümünü televizyondan çeşitli nedenlerden dolayı izleyemeyenler internetten dizinin ilk bölümünü izleme için araştırmalara başladı.

Barbaroslar 1. bölüm full HD kesintisiz tek parça izle

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 1. bölüm özeti

6 Eylül Perşembe akşamı yayınlanan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi milyonlarca kişiyi ekran başına bağladı. Dizi yayınlandığı ilşk bölümü ile gerek konusu gerek oyunculuğu ile izleyiciden tam not aldı. Dizinin 1. bölümü oheyecanlı bir şekilde bitti ve 2. bölüm şimdiden merakla bekleniyor. Barbaroslar dizisinin 1. bölümünde Midilli Fatihi Yakup Ağa'nın oğulları İshak, Oruç, Hızır ve İlyas babalarının ölümünden sonra ayrı düşmüşlerdir. Midilli'den çıkan dört kardeşin, tehlikelere göğüsgererek yükselmelerini ve denizlerin fatihi olmalarını konu alan dizi; Sipahi Yakup Ağa'nın dört oğlu olan İshak, Oruç, Hızır ve İlyas'ın, Barbaros kardeşlere dönüşme serüvenini anlatıyor.

Barbaroslar konusu nedir?

Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı; ES Film imzalı, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca'nın üstlendiği, senaryosu Mustafa Burak Doğu tarafından kaleme alınan, ilk bölümü 16 Eylül 2021 tarihinde TRT 1'de yayınlanacak olan tarih ve kurgu türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizide, Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk kaptan paşası ve kaptan-ı deryası olarak bilinen ünlü denizci Barbaros Hayreddin Paşa ve kardeşlerinin hayatı anlatılmaktadır.

Dizi, Osmanlı Devleti'nin deniz aşırı seferlerinde unutulmaz zaferlere imza atmayı başaran, Kızılsakal lakaplı Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatını anlatmaktadır. Devletin kaptan-ı deryası olan Hayreddin Paşa, Akdeniz'de Osmanlı üstünlüğünü sağladı. Tüm Akdeniz kıyılarını egemenlik altına alan Oruç Reis'in en büyük destekçisi, kardeşi Barbaros Hayreddin Paşa oldu.

Barbaros Hayreddin Paşa'nın asıl adı Hızır Reis'tir. Ona ''dinin hayırlısı'' anlamına gelen Hayreddin adını, Osmanlı Devleti'ne yaptığı hizmetlerden dolayı Padişah Yavuz Sultan Selim verdi. Barbaros ismi ise, aslında ağabeyi Oruç Reis'e aittir; ancak onun ölümünden sonra Hayreddin Paşa tarafından da kullanılmıştır. Bu ismin verilmesinin sebebi de, Oruç Reis ve diğer kardeşlerinin kızıl renge çalan sakallarının olmasıdır: Barba, ''sakal''; rossa ise ''kızıl'' anlamına gelmektedir.

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı oyuncuları kimler?

Barbaroslar dizisi güçlü oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Dizinin başroıllerinde Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Pelin Akil, Yetkin Dikinciler, Caner Topçu ve Bahadır Yenişehirlioğlu yer almaktadır. Dizinde her oyuncu karakerlerini ustaca oynuyor. İşte Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı oyuncuları ve rolleri;

Engin Altan Düzyatan (Oruç Reis)

Ulaş Tuna Astepe (Hızır Reis)

Yiğit Özşener (Pietro)

Pelin Akil (İsabel)

Yetkin Dikinciler (İshak)

Bahadır Yenişehirlioğlu (Derviş)

Melis Babadağ (Zeynep)

İsmail Filiz (Kılıçoğlu)

Caner Topçu (İlyas)

Gülcan Arslan (Despina)

Devrim Evin (Antuan)

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı reyting sonuçları

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi yayınlandığı 16 Eylül akşamı reytinglerde zirvede yer aldı. Açıklanan 16 Eylül 2021 Perşembe günü reyting sonuçlarına bakıldığında Total izleyici grubunda birincilikte Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin yer aldığı görülüyor.

Total ilk 5 program

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı
Camdaki Kız
Müge Anlı ile Tatlı Sert
Bir Zamanlar Çukurova
Esra Erol'da

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş