DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Aşı olmamış öğretmenlere sınav görevi verilecek mi? Aşı olmamış öğretmenler sınav görevinde PCR testi zorunlu mu?

Aşı olmamış öğretmenlere sınav görevi verilecek mi? Aşı olmamış öğretmenler sınav görevinde PCR testi zorunlu mu? Kovid-19 aşılarını yaptırmamış öğretmenlere 6 Eylül'den itibaren PCR testi zorunluluğu getirilmişti. PCR testi uygulaması bir çok alanda hayatımızda yer almaya başladı. Konserlerden, sinemalara kadar toplu halde bulunulan ortamlarda aşı olmamış vatandaşlardan negatif PCR testi isteniyor. Sınav görevi için başvuracak olan öğretmenlere de PCR testi zorunluluğu getirildi. Sınav görevine başvuran ve aşısını tamamlamamış öğretmenlerden negatif PCR testi istenecek.

1 Ay Önce
2021-09-20 13:06:51

Aşı olmamış öğretmenlere sınav görevi verilecek mi? Aşı olmamış öğretmenler sınav görevinde PCR testi zorunlu mu? Kovid-19 aşılarını yaptırmamış öğretmenlere 6 Eylül'den itibaren PCR testi zorunluluğu getirilmişti. PCR testi uygulaması bir çok alanda hayatımızda yer almaya başladı. Konserlerden, sinemalara kadar toplu halde bulunulan ortamlarda aşı olmamış vatandaşlardan negatif PCR testi isteniyor. Sınav görevi için başvuracak olan öğretmenlere de PCR testi zorunluluğu getirildi. MEB sınav görevine başvuran ve aşısını tamamlamamış öğretmenlerden negatif PCR testi istenecek.

Bir çok öğretmen MEB'in sınavlarında sınav görevlisi olarak görev alıyor. Sınav görevlisi başvurusunda bulunan öğretmenleri ilgilendiren çok önemli bir karar alındı. PCR testi zorunluluğu uygulaması genişleyerek hayatımızda yer almaya devam ediyor.

Aşı olmamış öğretmenlere sınav görevi verilecek mi?

Bakanlık tarafından, Kovid-19 tedbirleri kapsamında özel öğretim kurumları ve özel öğrenci barınma hizmeti veren kurumlarda alınacak önlemlere ilişkin illere yazı gönderildi.

Söz konusu yazıda, salgınla mücadelenin başarılı şekilde sürdürülmesi, kalıcı ve sürdürülebilir normalleşmenin sağlanması amacıyla MEB ile Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"ne göre, öğrencilerle bir araya gelmesi zorunlu olan aşı olmamış öğretmen ve okul çalışanlarından haftada iki kez PCR testi isteneceği ve bu konunun İçişleri Bakanlığının genelgesinde de yer aldığı anımsatıldı. Özel okulların yanı sıra diğer özel öğretim kurumları ile ilgili kanun kapsamında, ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerine barınma hizmeti sunan özel öğrenci yurt ve pansiyonlarında da bu hükümlerin uygulanacağı vurgulandı.

Aşı olmamış öğretmenler sınav görevinde PCR testi zorunlu mu?

Yazıda, sürücü kursları ve çeşitli kursların uygulama sınavlarına ilişkin Kovid-19 önlemleri kapsamında alınacak tedbirler ise şöyle sıralandı: "Özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları ile özel çeşitli kursların teorik ve uygulama sınavları ile özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarının uygulama sınavlarında görev alan usta öğreticiler dahil tüm personelin aşılı/geçirilmiş hastalık (Kovid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması HES kodu üzerinden yapılacak, şartları sağlamayanların sınavlarda görev almasına müsaade edilmeyecektir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş