DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

2021 Sağlık Bakanlığı personel ataması ne zaman? 2021 Sağlık Bakanlığı (Hemşire, tekniker) ataması ne zaman yapılacak?

Sağlık bölümlerini bitirmiş binlerce kişi atanmayı bekliyor. Koronavirüs pandemisi döneminde hatane ve sağlık kuruluşlarında sağlık personeli açığının olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bakanlık bünyesine geniş bir alım yapılacağını açıklamıştı. Atama bekleyen sağlık mezunları da 2021'in sonlarına gelinirken ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Peki 2021 Sağlık Bakanlığı personel ataması ne zaman? 2021 Sağlık Bakanlığı (Hemşire, tekniker, doktor, sağlık memuru) ataması ne zaman yapılacak? 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak başvurular ne zaman başlayacak?

1 Ay Önce
2021-09-21 12:37:57

Sağlık bölümlerini bitirmiş binlerce kişi atanmayı bekliyor. Koronavirüs pandemisi döneminde hatane ve sağlık kuruluşlarında sağlık personeli açığının olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bakanlık bünyesine geniş bir alım yapılacağını açıklamıştı. Atama bekleyen sağlık mezunları da 2021'in sonlarına gelinirken ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Peki 2021 Sağlık Bakanlığı personel ataması ne zaman? 2021 Sağlık Bakanlığı (Hemşire, tekniker, doktor, sağlık memuru) ataması ne zaman yapılacak? 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak başvurular ne zaman başlayacak Sağlık Bakanlığı hemşire, odyoloji, anestezi teknikerleri, acil tıp teknisyeni (paramedik), ortopedi, optisyen, ağız ve dış sağlığı teknikeri, sağlık yöneticisi ataması ne zaman yapılacak?

Koronavirüs pandemisinde sağlık çalışanları virüs ile savaşta en ön cephede savaşan kişilerdi. Sağlık çalışanları hayatlarını hiçe sayarak hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında vatanadaşa hizmet vermeye devam etmiş, bu süreçte ailelerinden uzak kalmışlardır. Sağlık Bakanlığı bünyesinde sağlık çalışanı açığı bu süreçte gözle görülmeye başlandı. Sağlık Bakanı Koca da yaptığı açıklamada "2-3 ay içinde atama ilanına çıkacağız, geniş programları içerecek. Sayıyı artırma mücadelesi içindeyim." demişti. Bakan Koca'nın açıklamasının üzerinden bir kaç ay geçtikten sonra atama bekleyen sağlıkçılar 2021 Sağlık Bakanlığı personel ataması ne zaman? 2021 Sağlık Bakanlığı (Hemşire, tekniker) ataması ne zaman yapılacak? sorusuna yanıt aramaya başladı.

2021 Sağlık Bakanlığı personel ataması ne zaman?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde personel ihtiyacı koronavirüs pandemisi patlak verince bir kez daha ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı bünyesine personel takviyesi yapılacağı açıklanmıştı. Sağlık Bakanlığı atamaları ile ilgili süreç başladı. Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelikhükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

2021 Sağlık Bakanlığı (Hemşire, tekniker) ataması ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 2021 geniş atamalara ilişkin süreç yakından takip ediliyor. Atama bekleyen sağlıkçılar 2021 Sağlık Bakanlığı ataması ne zaman yapılacak? sorusuna yanıt arıyor. Atamaların önümüzdeki günlerde yavaş yavaş yapılması bekleniyor. Atamalara ilişkin Sağlık Bakanlığı'nun duyuruları yakından takip edilmeli.

Sağlık Bakanlığı atama takvimi 2021

08 Eylül 2021 Çarşamba – 14 Eylül 2021 Salı Saat 18:00'e kadar PBS üzerinden başvuruların yapılması

22 Eylül 2021 Çarşamba: Başvuru Değerlendirme Sonuçlarının PBS üzerinden ilanı

22 Eylül 2021 Çarşamba – 24 Eylül 2021 Cuma Saat 18:00'e kadar: İnceleme sonrası başvuruları ret olanların itirazlarının PBS üzerinden alınması

29 Eylül 2021 Çarşamba: İtiraz sonuçlarının PBS üzerinden ilanı

30 Eylül 2021 Perşembe: Kura tarihi

15 Ekim 2021 Cuma saat 18:00: Atamaya esas evrakların son geliş tarih ve saati

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş