DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,9393 ₺

EURO

18,2522 ₺

ALTIN

1.024,40 ₺

BİST

2.913,30 ₺

2021 Hemşire atama kadro dağılımı (Lise mezunu ve Lisans) Hemşire kaç kişi atanacak?

2021 Hemşire atama kadro dağılımı (Lise mezunu ve Lisans) Hemşire kaç kişi atanacak? TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koca Sağlık personeli ataması ne zaman yapılacak? sorusuna 'Beklediğiniz günün yaklaştığını ifade etmek isterim.' diyerek yanıt verdi. Hemşire olarak atanmayı bekleyenler de 2021 Sağlık Bakanlığı atamasında kaç hemşire atanacağını merak edip araştırıyor. Peki 2021 hemşire atama kadro dağılımı (Lise ve Lisans) belli oldu mu? 4 yıllık ve lise mezunu hemşire atama kadro ve kontenjanı ne zaman açıklanacak?

10 Ay Önce
2021-11-08 10:07:47

Hemşire kaç kişi atanacak? (Lise mezunu ve Lisans) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yakın zamanda geniş programları kapsayan atamaların başlayacağını duyurdu. Atama bekleyen sağlıkçılar Bakan Koca'nın açıklaması ile sevindi. TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koca Sağlık personeli ataması ne zaman yapılacak? sorusuna "Beklediğiniz günün yaklaştığını ifade etmek isterim." diyerek yanıt verdi. Hemşire olarak atanmayı bekleyenler de 2021 Sağlık Bakanlığı atamasında kaç hemşire atanacağını merak edip araştırıyor. Peki 2021 hemşire atama kadro dağılımı (Lise mezunu ve Lisans)  belli oldu mu? 2 yıllık ve 4 yıllık hemşire atama kadro ve kontenjanı ne zaman açıklanacak?

2021 Hemşire atama kadro dağılımı

Sağlık Bakanlığı atamalarında en çok payı hemşireler alıyor. Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda en fazla personel açığı hemşirelik alanında mevcut. Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından hemşireler kendi branşlarında ne kadar atama olacağını araştırmaya başladı. Bakan Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı yazılı açıklamada Sağlık personeli ataması ne zaman yapılacak? sorusuna da yanıt verdi. Bakan Koca "Sağlık çalışanlarından oluşan bu büyük aileye yeni üyelerin katılacağı müjdesini daha önce vermiştim. Bu konuda da çok yakında güzel haberleri öğrenmiş olacaksınız. Heyecanla aramıza katılmayı bekleyen genç kardeşlerim, beklediğiniz günün yaklaştığını ifade etmek isterim." dedi. Bakan Koca vermiş olduğu yanıt ile atamalara dair kadro ve branş bilgisinin önümüzdeki günlerde belli olacağını ifade etti.

(Lise mezunu- Üniversite) Hemşire kaç kişi atanacak?

Sağlık Bakanlığı 2021 personel atamalarında en yüksek payın hemşirelere ayrılması bekleniyor. Hemşirelerin özellikle koronavirüs pandemisi döneminde salgına karşı büyük bir özveri ile savaştıkları biliniyor.

2020 yılı 18 bin sağlık personeli hemşire kontenjanı

2020 yılı 18 bin sağlık personeli hemşire kontenjanı

Hemşire nedir?

Hemşirelik, birey, aile ve toplumun sağlığını koruma ve geliştirmeye odaklanan, ideal sağlık düzeyine ve yaşam kalitesine ulaştırmayı hedefleyen bir meslektir.

Hemşireler, yaşam kalitesini iyileştirmek ve hastanın ihtiyacı olan en doğru tıbbi bakımı verebilmek için doktorlar, hasta, hastanın ailesi ve diğer ekip üyeleriyle işbirliği içinde çalışarak bir bakım planı geliştirir. Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'nde klinik hemşire uzmanları ve hemşire pratisyenleri gibi gelişmiş pratisyen hemşireler, bireysel eyalet düzenlemelerine bağlı olarak sağlık sorunlarını teşhis eder ve ilaçlar ve diğer tedavileri reçete eder. Hemşireler, tıp pratisyenleri ve diyetisyenler gibi multidisipliner bir sağlık bakım ekibinin diğer üyeleriyle iş birliği yaparak veya bağımsız olarak hasta bakımını planlar.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş