DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Zincir marketler ekmek/sigara satamayacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, getirilecek yasal düzenlemeyle zincir marketlerin ekmek ve sigara satabilmesinin önüne geçileceğini söyledi.

3 Hafta Önce
2022-01-10 00:59:44

Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası'nın 27'inci olağan kongresi Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da gerçekleştirildi.

"Artık sigara ve ekmeği bakkallar satacak"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni perakende yasasına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

"Getirilecek yasal düzenleme ile zincir marketlerin ekmek ve sigara satabilmesinin önüne geçilecek. Artık sigara ve ekmeği bakkallar satacak. Devletin en üst kademesiyle konuşup, bu meselelerin halliyle ilgili de önemli çalışma yaptık. Biliyorsunuz, Meclis'te yasa. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak."

Ayrıca, kongrede yapılan başkanlık seçimlerinde 681 delegenin oyunu alan Palandöken, yeniden Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odasının başkanlığına seçildi. AA .

YORUMLAR (3)

aziz

bence alkolü içkilerde marketler zincirinde satılmamalı. alkollü içki sadece tekel bayilerinde satılmalıdır. isteyen gitsin tekel bayiinden alsın. ama tekel bayiilerine kamera zorunluluğu olmalıdır. 18 den küçük olanlara satış yapılmasın

Peynir

Nedeni neymiş? Onu da yazsaymışsınız.

salih

bunlar kanser eder adamı. işin yoksa bakkal ara

Görüş Bildir Bizimle Paylaş