DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4482 ₺

EURO

17,8610 ₺

ALTIN

971,41 ₺

BİST

3.281,61 ₺

PTT alımları ne zaman? 2022 ağustos PTT personel alım şartları neler? PTT personel alım iş ilanı

PTT alımları ne zaman? Aylar öncesinde personel sıkıntısı nedeniyle, PTT şubelerine eleman alımı yapılacağı söylendi. Fakat alımlar için tarih verilmemişti. Peki şimdilerde PTT alımları için son dakika haberleri yayımlandı mı? 2022 ağustos PTT personel alım şartları neler? Merak edilen PTT personel alım iş ilanı!

2 Gün Önce
2022-09-23 19:27:38

Aylar öncesinde personel sıkıntısı nedeniyle, PTT şubelerine eleman alımı yapılacağı söylendi. Fakat alımlar için tarih verilmemişti. Peki şimdilerde PTT personel alımları için son dakika haberleri yayımlandı mı? 2022 ağustos PTT alım şartları neler? Merak edilen PTT personel alım iş ilanı!

PTT alımları ne zaman?

PTT şubelerinde yaşanan personel sıkıntısı nedeniyle alımların gerçekleştirileceği belirtilmişti. Fakat henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Detaylar bekleniyor.

2022 ağustos PTT personel alım şartları neler?

PTT'de işe alınacaklarda aranılacak genel şartlar şu şekilde sıralanmıştır:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde

istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

PTT başvuru formu

PTT personel alımlarına katılmak isteyenler PTT'nin kendi web sitesi üzerinden iş başvuru formunu doldurabilirler. Formu dolduran kişiler mülakatın ardından sözlü ve yazılı sınava tabi tutulabilir ve sınavların sonuçları göz önünde bulundurularak iş başvuruları onaylanabilir. 

Merak ettiklerinizi aşağıda bulunan yorum kısmına yazabilirsiniz.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş