DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Elif Haykır Hobikoğlu nereli kaç yaşında?

Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Elif Haykır Hobikoğlu Para Politikası Kurulu Üyesi olarak seçildi. Akademik kariyerine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Elif Haykır Hobikoğlu nereli kaç yaşında?

10 Ay Önce
2021-04-08 14:25:17

Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Elif Haykır Hobikoğlu Para Politikası Kurulu Üyesi olarak seçildi. Akademik kariyerine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Elif Haykır Hobikoğlu nereli kaç yaşında?

Para Politikasu Kurulu'nun yeni üyesi belli oldu. TCMB, Para Politikası Kurulu Üyeliğine Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu seçildi. Hobikoğlu'nun, 15 Nisan 2021 Perşembe günü yapılacak Para Politikası Kurulu Toplantısına katılacağı belirtildi.Peki Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir?

Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir?

1977 yılında Ankara'da doğan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.

Akademik kariyerine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. 2003 yılında yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı.

2009 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü, İktisat Bilim Dalından Doktora derecesi aldı. 2014 yılında Makro İktisat Alanında Doçent unvanını aldı ve aynı alanda 2019 yılında profesör olarak atandı.

Makro iktisat, para politikaları, davranışsal finans, büyüme ve kalkınma alanlarında çok sayıda kitap ve akademik çalışmaları bulunmaktadır.
Evli ve üç çocuk annesidir.

Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Teknoloji ve Sanayi İktisadı Anabilim Dalında görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, 18 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Atamanın ardından TCMB PPK şu üyelerden oluştu:

Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu (Başkan)
Dr. Emrah Şener
Dr. Uğur Namık Küçük
Dr. Oğuzhan Özbaş
Mustafa Duman
Prof. Dr. Abdullah Yavaş
Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş