DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Öğretmen enflasyon farkı zammı ne kadar? Öğretmen maaşı 2022'de ne kadar artacak? Öğretmen enflasyon zammı yüzde kaç?

2022 öğretmen enflasyon farkı zammı ne kadar? Öğretmen maaşı 2022'de ne kadar artacak? Öğretmen enflasyon zammı yüzde kaç? Milyonlarca memurun gözü 2022 yılında maaşlarına ne kadar zam yapılacağında. Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile memurların enflasyon farkı zammı da netleşmeye başladı. Bir milyona yakın öğretmenin de yeni yılda maaşlarına enflasyon farkı yansıtılacak. 2022'ye sayılı günler kala öğretmenler kendi maaşlarına ne kadar zam yapılacağını merak ediyor. İşte 5 aylık öğretmen enflasyon farkı zam oranı...

2 Ay Önce
2021-12-03 12:06:19

Öğretmen enflasyon farkı zammı ne kadar? Öğretmen maaşı 2022'de ne kadar artacak? Öğretmen enflasyon zammı yüzde kaç? Milyonlarca memurun gözü 2022 yılında maaşlarına ne kadar zam yapılacağında. Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile memurların enflasyon farkı zammı da netleşmeye başladı. Bir milyona yakın öğretmenin de yeni yılda maaşlarına enflasyon farkı yansıtılacak. 2022'ye sayılı günler kala öğretmenler kendi maaşlarına ne kadar zam yapılacağını merak ediyor. İşte 5 aylık öğretmen enflasyon farkı zam oranı...

Milyonlarca memur gibi öğretmenler de 2022 yılında maaşlarını zamlı olarak alcak. Öğretmenler maaşlarına ne kadar enflasyon farkı yansıyacağını şimdiden merak ediyor. Kasım ayı enflasyyon verilerinin açıklanmasından sonra enflasyon farkı zammı da netleşmeye başladı. Öğretmenler ve memurların net olarak enflasyon farkı zammını Ocak ayının 3'ünde belli olacak. Bu tarihte Aralık ayı enflasyon rakamları açıklanacak ve öğretmenlerin 2022 maaşı da netlik kazanacak.

2022 Öğretmen enflasyon farkı zammı ne kadar?

Temmuz-Kasım dönemi enflasyonuna bakıldığında öğretmenler için yıl sonu için yüzde 7,47 enflasyon farkı zammı oluşmuş durumda. Memurlar yüzde 3'lük zammın yanında enflasyon farkı zammı da alacak. Öğremten enflasyon farkı henüz netleşmiş değil. 1 aylık daha enflasyon verisi beklenecek ve bu veriler doğrultusunda 2022 öğretmen enflasyon farkı zammı belli olacak. Milyonlarca memurların alacakları net maaş zammı 3 Ocak'ta belli olacak.

Öğretmen maaşı 2022'de ne kadar artacak?

2021 Kasım ayı enflasyon oranları açıklandı. Buna göre enflasyon kasımda yüzde 3,51 arttı. Enflasyon yıllık bazda ise yüzde 21,31 oldu. Kasım ayı rakamları baz alındığında memurlar, öğretmenler ve memur emeklileri, yüzde 7,47 enflasyon farkı zammı hakkı kazandı.

2022 öğretmen zamlı maaşları ne kadar?

2021 Temmuz ayında göreve yeni başlayan ve derecesi 9/1 olan stajyer bir öğretmenin maaşı 5.205 TL idi. 2022 öğretmen zam oranlarına göre 202 yılının Ocak ayında göreve yeni başlayan ve derecesi 9/1 olan stajyer bir öğretmenin maaşı 5.553 TL olacak. 2022 yılı Temmuz Aralık döneminde ise maaşı 5941 TL'ye yükselecek.

Enflasyon farkı nasıl hesaplanır?

a) Enflasyon Farkı= Maaş/Ücretlerdeki Artış Oranı-Enflasyon Oranı sonucunda (-) negatif,

b) Enflasyon Farkı= Enflasyon Oranı-Maaş/Ücretlerdeki Artış Oranı sonucunda (+) çıkması pozitif sayı olması halinde, maaş vb. ücretlere “enflasyon farkı” şeklinde ilave bir artış yapılması yapılmaktadır. .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş