DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2021 emekli bayram ikramiyesi hangi ayda yatacak?

Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekli ikramiyeleri için tarih belli oldu! Milyonlarca emeklinin beklediği müjdeli haber olan 1.000 TL tutarındaki emekli ikramiyeleri için açıklama geldi. Peki ama emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte 2021 emekli ikramiyesi tarihi...

10.04.2021 11:25:11

Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekli ikramiyeleri için tarih belli oldu! Milyonlarca emeklinin beklediği müjdeli haber olan 1.000 TL tutarındaki emekli ikramiyeleri için açıklama geldi. Peki ama emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte 2021 emekli ikramiyesi tarihi... 

Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?

2021 yılında bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih konusunda bir açıklama geldi. 13 Milyon emeklinin beklediği bayram ikramiyeleri Mayıs ayının ilk haftasında emeklilerin hesabına yatacak. Kurban bayramı ikramiyeleri ise 12-16 Temmuz tarihleri arasında verilecek. 

Yeni emekliler ikramiyeden yararlanacak mı?

Ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ilk ikramiyesinden yararlanabiliyor. Yılda 2 ikramiyeden vefat eden emeklilerin hak sahibi yakınları da yararlanabilecek. Dul ve yetimler ikramiyeden hisseleri oranında yararlanacak.

Emekli ikramiyeleri nasıl yatırılacak?

Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri 1000 TL olarak belirlenirken; her yıl iki defa olmak üzere ödeme yapılır. Ödemeler maaşın alındığı banka ve PTT şubelerinden emeklilerin hesaplarına yatırılmaktadır.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş