DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5039 ₺

EURO

18,1433 ₺

ALTIN

988,22 ₺

BİST

3.179,99 ₺

Bitcoin ne kadar oldu? Bitcoin yükseldi mi? Bugün Bitcoin ne kadar?

Bitcoin uzun zamandır düşüş yönünü takip ederken son zamanlarda yükselmeye başladı. Peki Bitcoin ne kadar? Bitcoin kaç dolar? Bitcoin yükselecek mi? Bitcoin ne zaman yükselir? İşte detaylar…

2 Ay Önce
2022-08-11 20:02:27

Kripto para lideri Bitcoin, ABD'de beklentilerin altında gelen enflasyon verilerinin ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikası sıkılaşmasını yavaşlatacağına dair beklentilerle son 2 ayın en yüksek seviyesini gördü. Peki Bitcoin ne kadar oldu? Bitcoin'de son durum nedir?

Bugün Bitcoin kaç dolar?

Kripto para dünyasının en zirvesi Bitcoin, son 24 saatte yüzde 2'nin üzerinde değer kazanarak yükselişe geçti. Bugün Bitcoin 24 bin 873 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Bitcoin'in fiyatı, 13 Haziran'da kaydettiği 26 bin 857 dolardan bu yana en yüksek seviyeyi gördü.

Öne çıkan diğer kripto para birimlerinden Ethereum da 2 ayın zirvesine ulaştı. Ethereum'un fiyatı son 24 saatte yüzde 3'ün üzerinde yükselerek 1.931 dolara tırmandı. Küresel hisse senedi piyasalarındaki pozitif seyre paralel olarak kripto para piyasalarında da yükseliş kaydedildi.

AA'da yer alan habere göre ABD'de beklentilerin altında gelen enflasyon verilerinin ardından artan küresel risk iştahı, kripto para piyasalarını da destekledi. Ülkede dün açıklanan verilere göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) temmuzda aylık bazda değişim göstermezken, yıllık bazda yüzde 8,5 artmıştı.

Bugün açıklanan Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) de temmuzda beklentilerin aksine aylık yüzde 0,5 azalırken, yıllık yüzde 9,8 ile beklenenden az artış kaydetti. Analistler, beklentilerin altında gelen enflasyon verileri sonrası ABD Merkez Bankası'nın (Fed) ultra şahin para politikalarında gevşemeye gideceği beklentisinin arttığını belirtti.

.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş