DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,9244 ₺

EURO

18,2857 ₺

ALTIN

1.022,97 ₺

BİST

2.750,49 ₺

Bakan Nebati’den asgari ücret açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yılbaşından bu yana net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranın yüzde 94,60 olarak gerçekleştiğini belirtti.

1 Ay Önce
2022-07-01 21:20:15

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yılbaşından bu yana net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranın yüzde 94,60 olarak gerçekleştiğini belirterek, "Çalışanlarımızı ve emekçilerimizi fiyat artışları karşısında koruma kararlılığımızı ortaya koyan yeni asgari ücretin, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

Bakan Nebati, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak yeni asgari ücreti açıklamasının ardından, konuya ilişkin paylaşım yaptı.

Yılbaşında gelir ve damga vergisini kaldırarak açıkladıkları net asgari ücret tutarının, temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30'luk ara artış ile 5 bin 500 liraya yükseltildiğini bildiren Nebati, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Böylelikle, yılbaşından bu yana net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranı, yüzde 94,60 olarak gerçekleşmiştir. Çalışanlarımızı ve emekçilerimizi fiyat artışları karşısında koruma kararlılığımızı ortaya koyan yeni asgari ücretin milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." .

YORUMLAR (1)

BakanımızSağOlsun

Çok değerli 'Açıklama Yapma Bakanı'mız günlük mutad açıklamalarından birini yapmış yine ve enflasyon anında düşerek yıllık %1 olarak gerçekleşmiş; Dollar ise 0,25 TLnin altına düşmüş... Bir tane de 'İcraat Yapma Bakanı'mız olsaydı şimdi enflasyon -190lafda olurdu muhakkak..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş