DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,8785 ₺

EURO

16,8571 ₺

ALTIN

939,08 ₺

BİST

2.393,61 ₺

AGİ kalktı yerine vergi iadesi geldi

Asgari ücrette yüzde 50’lik zam sonrasında yeni bir karar da açıklandı. Buna göre şimdiye dek uygulanan yüzde 15'lik gelir vergisi ve damga vergisi artık kesilmeyecek. AGİ'nin kalkıp kalkmadığı araştırılırken Bakan Bilgin konuya son noktayı koyarak Asgari Geçim İndirimi’nin kaldırıldığını açıkladı.

4 Ay Önce
2022-01-17 13:02:09

Ocak ayı itibarı ile geçerli olacak yeni asgari ücretin açıklanmasının ardından, 2022 AGİ zammı tablosu da en çok merak edilenler arasında yerini aldı.

Ancak asgari ücretin yüzde 50 artmasıyla birlikte şimdiye dek uygulanan yüzde 15'lik gelir vergisi ile yüzde 0,79'luk damga vergisinin kalkması sonrasında Asgari Geçim İndirimi için değişikliğe gidildi.

AGİ konusunda kafa karıştıran konuyu açıklığa kavuşturan isim ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin oldu. Bakan Bilgin tartışmalara son noktayı koyarak, “AGİ konusunda vergi alınıyordu. Şimdi bir o vergiden vazgeçtik. Yani AGİ için ne vergi alıyoruz ne de vergi iade ediyoruz. Böylece artık AGİ iade etmiyoruz. Bu durumda işçinin çalışanın bir kaybı yok" dedi.

.

YORUMLAR (1)

Akçaabatlıselçuk

İŞCİ ve İŞVERENE sorulursa İŞCİ AGİNİN ne olduğunu söyler BURDA DA BİR FİLM VAR ama MADUR İŞÇİ .İŞVERENDE KABUL ETMİYOR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş