DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

12.5 milyon TL yatırım aldı! Eda Kurt kimdir?

Kurucu olduğu temizlikyolda.com markası ile 12 milyon 500 bin TL yatırım alan Eda Kurt, Arap Yarımadası'nda yakaladıkları başarı modelini yakında Avrupa'da hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

1 Yıl Önce
2020-06-21 16:38:59

Türkiye'nin ve dünyanın en bilindik yatırımcılarından yatırım alan firma, ev ve işyerlerine temizlik hizmeti veriyor. 2013 yılında Eda Kurt'un da kurucu ortaklarından olduğu firma, 12 milyon 500 bin TL yatırım aldı.

Eda Kurt kimdir?

20 Temmuz 1994 yılında İstanbul Kadıköy'de dünyaya gelen Eda Kurt, İstanbul Arel Üniversitesi'nde Moda Tasarım ve Anadolu Üniversitesi'nde Marka İletişimi eğitimi almıştır.

Genç Kadın Girişimci Eda Kurt, 2013 yılında nişanlısı Hakan Kibar ile kurduğu temizlikyolda.com markası için katıldıkları Türk Telekom Pilot yarışmasında yaklaşık bin adayın içinden en değerli ilk üç girişim arasına seçilerek Amerika San Francisco, Silikon Vadi'sine gitti. Silikon Vadisi'nde dünya devleri Facebook, Google, Twitter, Uber, Apple, Spotify, Endeavor, 500 Startup, Wired Dergisi, Udemy gibi birçok şirkete giderek sunumlar yapan Kurt, Amerika'da ilk yatırım turunu Dr. Joachim Behrendt öncülüğünde 2 milyon TL değerleme ile başarıyla tamamladı.

Toplamda beş farklı yatırım turu ile temizlikyolda.com markasına milyonlarca dolar yatırım çeken girişimci Eda Kurt, şu an Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknolojisi ihraç ediyor.

Eda Kurt birçok ödül aldı

Eda Kurt yine temizlikyolda.com ile 2014 yılında Webrazzi Ödülleri'nd”e Yılın Girişimi seçildi.

2015 yılında Startup 100'e giren Eda Kurt, 2016 yılında ise 2 defa hem juri hem de halk oylamasında Altın Örümcek ödüllerine layık görüldü.

Genç kadın girişimci Eda Kurt, 2019 yılında Forbes 50 girişim arasında yer alırken, 2020'de ise tekrardan Altın Örümcek ödüllerinde finalistler arasında bulunuyor.

Eda Kurt, girişimci kimliğinin yanı sıra youtuber ve influencer olarak da tanınıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş