DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3761 ₺

EURO

17,5506 ₺

ALTIN

971,23 ₺

BİST

2.418,10 ₺

Öğretmen adayları dikkat! Başvurular için son gün

Devlet okullarında görev yapmak isteyen binlerce öğretmen adayı için zaman geçiyor. 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için tercih süresi bugün bitiyor. Tercih süresi bittikten sonra 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması 31 Ocak günü yapılacak.

4 Ay Önce
2022-01-26 11:08:32
15 bin sözleşmeli öğretmenin ataması için tercih süresi bugün sona eriyor.

Sözleşmeli öğretmen adaylarının tercih yapabilmeleri için KPSS'den 60 üzeri puan almış olmaşları gerekiyor.

40 TERCİH YAPILABİLİYOR

Şartları karşılayan adaylar en fazla 40 eğitim kurumu için tercih yapabiliyorlar.

EN ÇOK KONTENJAN SINIF ÖĞRETMENLİĞİNDE

En fazla atama 2 bin 175 kontenjanlar sınıf öğretmenliği alanında olurken, 1755 kontenjan özel eğitim öğretmenliği, 1302 kontenjan ise okul öncesi öğretmenliğine ayrıldı.

Tercih süresi bittikten sonra 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması 31 Ocak günü yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23.59.59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.

4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

6. Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş