DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

2022 15 bin sözleşmeli öğretmen atama tercihleri nasıl yapılır, sonuçlar ne zaman açıklanacak?

15 bin öğretmen atamaları için süreç devam ediyor. Öğretmen atamalarında sözleşmeli sınav sonuçları geçtiğimiz ay sonunda açıklanmıştı. İtiraz sürecinin de tamamlanması ile birlikte tercih dönemi başlayacak. Öğretmen adayları tercih ekranının açılmasını bekliyor. Peki, 15 bin öğretmen atama tercih ekranı açıldı mı? Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

4 Ay Önce
2022-01-23 20:14:01

Başvuruları geçtiğimiz aylarda alınan 15 bin öğretmen ataması için tercih günü geldi. 15 bin sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri 21 Ocak ile 26 Ocak tarihleri arasında alınacak. Öğretmen adayları tercihleri MEB tarafından yayınlanan öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı listesine göre yapacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH EKRANI E-DEVLET

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından atama tercihlerinin alınması süreci başlayacak. Atama tercihleri 21 Ocak ile 26 Ocak tarihleri arasında alınacak. Atama sonuçları 31 Ocak'ta açıklanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23.59.59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.

4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

6. Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş