DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,8861 ₺

EURO

16,9041 ₺

ALTIN

939,47 ₺

BİST

2.393,61 ₺

Yemen'deki İran destekli Husiler, BAE'de 3 kişinin öldüğü saldırıyı üstlendi

Yemen'deki İran destekli Husiler, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait tesisleri balistik füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) hedef aldıklarını duyurdu.

4 Ay Önce
2022-01-17 22:49:39

Husi milisler, BAE'ye yönelik saldırıyla ilgili yeni bir açıklama yaparak sorumluluğu üstlendi.

Açıklamada, Dubai ve Abu Dabi havaalanları da dahil olmak üzere BAE'ye ait tesislerin, 5 balistik füze ve çok sayıda İHA ile hedef alındığı aktarıldı.

BAE'nin başkenti Abu Dabi'nin Musaffah bölgesine bugün düzenlenen İHA saldırısı sonucu 3 yakıt tankerinde patlama meydana gelmişti. Saldırıda 3 kişinin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı bildirilmişti.

Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, Husilere ait El-Mesira televizyonuna verdiği demeçte, "BAE'nin derinliklerine düzenlenen bir askeri saldırı hakkında ilerleyen saatlerde açıklama yapacağını" duyurmuştu. .

YORUMLAR (1)

Cahid Azerbaycan

Husiler iran şeytan Respublikasinin itleri bunlar bir gün Türkiye'yi de vuracak niye .. Niyetleri Sunniler öldürmek çok taasuf ederiz imamoglu gibi evlatlar yetişdi Türkiye'de AK PARTİ imamoglu denilen her şeyini satılık koyan bu insani haps etmeli bu Vatan hainleri olacaksa husiler İstanbul'u da alır

Görüş Bildir Bizimle Paylaş