DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ukrayna’dan Batı’ya tehdit: Desteği keserseniz Avrupa’nın en güçlü ordusunu kurarız

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Batı ülkelerinin Donbass krizinde kendilerine destek vermemeleri halinde, Kiev’in için Avrupa’daki en güçlü orduyu kurması gerekeceğini ifade etti.

2 Ay Önce
2021-06-16 19:29:21

AFP, Reuters ve AP'den gazetecilere konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Batı, Donbass'taki krizin çözümünde Ukrayna'ya desteği keserse, sorunu çözmek için Avrupa'daki en güçlü orduyu kurmaları gerekeceğini söyledi.

Zelenskiy, insani anlamdaki potansiyelini kullanarak teknik ve askeri anlamda üstünlük elde edebileceklerini, ancak bunun pek iyi bir yanı olmadığını kaydetti.

Ukrayna lideri, “İnsanlar bilim insanı olmayı, ülkelerini teknolojik anlamda geliştirmeyi düşünmek yerine, ailesini, evini nasıl koruyacaklarını düşünecek” dedi.

Şu anda Ukraynalıların Donbass'ta NATO ve AB'nin desteklediği aynı prensipler için öldüğünü belirten Zelenskiy, Avrupa ülkelerini duruma müdahale etmemeleri durumunda sınırları yakınlarında yeni krizlerin ortaya çıkabileceği konusunda uyardı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hunkartensi

AB hala bir şeyin farkında değil eski politikasıyla yeni dünya düzeninde yer bulabileceğini zannediyor ırkçı yada Hırıstiyan topluluğu değiliz diyorla ama bana AB ninyönetme kanununda diğer Dinlere yada ırklaa saygıyı gösterebilirler mi görüntü var ama uygulama yok Rusya ya karşı Ukrayna yanlız bırakılıyor senelerce Türkiye aynı oldu şimdide Ukrayna ya aynısı yapılmaya çabalanıyor hiç bir devlet onların kölesi yada sömürgesi değil al gülüm ver gülüm olmadığında yanlız kalınır AB yanımızda ol diyor ama onlar ne zaman bu yanında olmanın karşılığını veecekler

Görüş Bildir Bizimle Paylaş