DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,9501 ₺

EURO

18,3080 ₺

ALTIN

1.017,89 ₺

BİST

2.980,00 ₺

Taliban'dan ABD'ye tehdit!

Afganistan'da Taliban hükümeti, ABD'nin öldürdüğü El Kaide lideri Ayman El Zevahiri'nin Kabil'de olduğunu bilmediğini iddia etti. Taliban, ABD'yi hava saldırısını 'asla tekrarlamaması' için uyardı.

2 Hafta Önce
2022-08-04 15:34:33

Afganistan'da Taliban hükümeti, El Kaide lideri Ayman El Zevahiri'nin ABD'nin Kabil'e düzenlediği hava saldırısında öldürülmesiyle ilgili ilk resmi açıklamasını yayımladı. Taliban, El Zevahiri'nin Afganistan'ın başkenti Kabil'de olduğunu bilmediğini iddia etti.

Independent'ın haberine göre, Taliban tarafından yapılan açıklamada, "İki gün önce ABD Başkanı Joe Biden, ABD birliklerinin hava saldırısında El Kaide lideri Ayman El Zevahiri'yi hedef aldığını iddia etti. Afganistan İslam Emirliği'nin Ayman El Zevahiri'nin Kabil'e gelişi ve burada kaldığı hakkında herhangi bir bilgisi yoktur" denildi.

Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen, olayın araştırıldığını söyledi. Taliban Sözcüsü, ABD'yi uyararak, ülkede başka bir hava saldırısı olması halinde, ABD'nin olası sonuçlardan sorumlu olacağını belirtti.

ABD Başkanı Joe Biden hafta başında yaptığı açıklamada, 11 Eylül saldırganlarından biri olarak tanımladığı El Kaide lideri Ayman El Zevahiri'nin Kabil'de bulunduğu sırada hava saldırısı sonucu öldürüldüğü duyurmuştu. .

YORUMLAR (1)

adnan medet

başka saldırı nedir mesela kim hedef alınırsa taliban gereğini yapacak. başkaları bir tarafa müslümanların dikkatle takip ettği ve umuduna ışık olarak gördüğü talibandan kim olursa olsum kendi ülkeslinde bir müslümana hatta bir kişiye abd gibi bir pisliğin operasyon yapmasına müsade etmmesi olursa misliyle tepki göstermesini beklerdik... bekliyoruz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş