DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,9424 ₺

EURO

18,4231 ₺

ALTIN

1.037,91 ₺

BİST

2.864,25 ₺

Rusya'dan tahıl sevkiyatıyla ilgili ilk açıklama

Kremlin Sözcüsü Peskov yaptığı açıklamada 'Tahıl taşıyan ilk geminin limandan ayrılması olumlu bir olay ve bu İstanbul anlaşmalarının uygulanmasını test etme fırsatı sağlayacak' dedi.

2 Hafta Önce
2022-08-01 13:24:35

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Bakanlar ve ilgili taraflarla yaptığı görüşmeler ve İstanbul'daki Müşterek Koordinasyon Merkezi'nin yoğun çalışmaları sonucunda tahıl yüklü ilk geminin saat 08.30'da Odessa Limanı'ndan hareket etmesi konusunda mutabık kalındığı belirtildi.

YARIN İSTANBUL'DA OLACAK

Açıklamada, "Razoni isimli gemi Lübnan'n Tripoli Limanı'na gitmek üzere Odessa'dan hareket etmiştir. Geminin 2 Ağustos'ta İstanbul'da olması beklenmektedir. Gemi, İstanbul'da yapılacak denetimi müteakip varış limanına intikaline devam edecektir." bilgisi paylaşıldı.

22 Temmuz 2022'de Türkiye, Rusya Federasyonu, Ukrayna ve Birleşmiş Milletler arasında imzalanan 'Tahıl ve Yiyecek Maddelerinin Ukrayna Limanlarından Emniyetli Sevki Girişimi' belgesi kapsamında sevkiyat yapacak ilk gemiyi takiben diğer gemilerin de belirlenen koridor ve usuller çerçevesinde intikallerinin planlandığı bildirildi.

RUSYA'DAN AÇIKLAMA

Kremlin Sözcüsü Peskov yaptığı açıklamada "Tahıl taşıyan ilk geminin limandan ayrılması olumlu bir olay ve bu İstanbul anlaşmalarının uygulanmasını test etme fırsatı sağlayacak" dedi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş