DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,6974 ₺

EURO

17,5198 ₺

ALTIN

969,54 ₺

BİST

2.405,36 ₺

İsveç Başbakanından ‘PKK’ açıklaması

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, ülkesinin, terörle mücadeleyi ve PKK'nın terör listesine alınmasını açık şekilde desteklediğini söyledi.

1 Ay Önce
2022-05-21 22:54:06

Başbakan Andersson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra devlet televizyonu SVT'ye açıklamalarda bulundu.

PKK'nın terör listesinde olmasını desteklediklerini kaydeden Andersson, Erdoğan ile yaptığı görüşmede "İsveç'in uluslararası terörle iş birliği mücadelesini memnuniyetle karşıladığını vurguladım. Terörle mücadelede PKK'nın terör listesinde bulunmasını açık şekilde desteklediğimi belirttim." diye konuştu.

Andersson ayrıca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsveç'in NATO uygulamasına ilişkin bugünkü görüşmemizi takdirle karşılıyoruz. Barış, güvenlik ve terörle mücadele de dahil olmak üzere, ikili ilişkilerimizi güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı. .

YORUMLAR (1)

Vatan Sever

Türkiye NATO üyeliği için ;Birleşmiş Milletlerin çağrısı üzerine, Kuzey Kore’ye karşı, Güney Kore’nin yanında savaşmak üzere Kore’ye 1950’de bir Türk birliği gönderdi.İsveç ve Finlandiya NATO ya üye olmak için,Terör örgütü pkk ve yandaşlarını Türkiye'ye teslim etmeli, Suriye ve Irak'ta destek verdiği teröristleri ifşa etmelidir.Bunun haricinde bizzat pkk/pyd örgütlerine karşı askeri operasyonlara askeri destek vererek terörle mücadelede tarafını belli etmelidir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş