DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hizbullah’tan Filistin için ''Allahu Ekber'' çağrısı

Hizbullah, Lübnan'daki camilerden Filistin için dualar edilmesi için çağrıda bulundu.

12.05.2021 18:41:14

Hizbullah, Filistin ve halkını desteklemek için akşam 21: 30'da Lübnan'daki cami minare ve balkonlarından "Allahu Ekber" sloganları atılması çağrısında bulundu.

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 14'ü çocuk, 3'ü kadın olmak üzere 53 Filistinli şehit oldu, 320 kişi de yaralandı. İsrail'in saldırılarına karşılık Filistinli direniş gruplarının fırlattığı roketler sonucunda ise şu ana kadar 6 kişi hayatını kaybetti.

KUDÜS VE GAZZE'DEKİ OLAYLAR

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

Filistin direniş örgütleri de Gazze Şeridi çevresindeki İsrail kent ve bölgelerini roketlerle vurmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

metin

hizbullah neden müdahalede kendini geri bırakıyor neyden korkuyorlar insanlar cagrilarinizi bekletiyor ısrail in elinden bayrağı ve toprakları.almak için

Görüş Bildir Bizimle Paylaş