DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çipras: Türkiye silahlarını kendi üretiyor, Yunanistan her şeyi dışarıdan alıyor

Ana muhalefet lideri ve eski başbakan Aleksis Çipras, Miçotakis’i sert bir dille eleştirdi.

1 Hafta Önce
2021-10-09 11:56:55

Ana muhalefet lideri ve eski başbakan Aleksis Çipras, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i “Türkiye ile silahlanma yarışından vazgeçmeye” çağırdı. Radikal Sol Koalisyon SYRIZA'nın lideri olan Çipras, “Miçotakis kravat satın alır gibi uçak ve fırkateyn alıyor. Yunan halkının parasını kendi ailesinin serveti sanıyor. Silahlanma yarışı Yunanistan'a sadece zarar verir” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin gayrisafi milli hasılasının (GSMH) Yunanistan'ın 4 katı olduğuna dikkat çekerek “Neyi kıyaslıyoruz” diye soran ve Miçotakis yönetiminin savunma harcamalarına itiraz eden eski Başbakan, “Türkiye'nin dış borcu GSMH'nin sadece yüzde 37'sine, Yunanistan'ın ise yüzde 210'una eşit. Türkiye savunma ihtiyaçlarının yüzde 75'ini kendi üretiyor. Yunanistan ise her şeyi dışarıdan satın alıyor” diye ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Recepali

Ha şunu bileydin komşi. Sen kedisin biz arslan. Kendini dev aynasında görmekten kurtarda gerçekleri gör

süleyman şah

bu türk milletinin yeni bir yürüyüşe başladığının işaretidir,hiristiyan batı herzaman islam düşmanı olmuştur,yaptıkları sömürü ve katliamların öcü mutlaka alınacak,hesabı da sorulacaktır,yeterki büyük türk milletinin evlatları bunları öğrensin...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş