DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bağdat Havalimanı'na insansız hava aracıyla saldırı

Irak'ın başkenti Bağdat'taki Uluslararası Bağdat Havalimanı'nın 3 adet insansız hava aracı (drone) ile hedef alındığı bildirildi.

10.06.2021 08:31:44

Irak'ın başkenti Bağdat'taki Uluslararası Bağdat Havalimanı'nın 3 adet insansız hava aracı (drone) ile hedef alındığı bildirildi.

Irak hükümetine bağlı Güvenlik Medya Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Uluslararası Bağdat Havalimanı'nın 3 insansız hava aracı ile saldırıya maruz kaldığı belirtildi.
Irak toplumunun istikrarını bozmaya yönelik çalışanların cezalandırılacağı aktarılan açıklamada, söz konusu saldırıda herhangi bir zararın meydana gelip gelmediği hakkında bilgi verilmedi.
Uluslararası Bağdat Havalimanı'nda ABD askerlerinin bulunduğu bir üs de yer alıyor.
Irak'ın Salahaddin vilayetindeki Beled Askeri Üssü'ne de 3 adet roketle saldırı düzenlendiği, herhangi zayiatın yaşanmadığı kaydedildi.

 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sakistan

Benim gözümde Kazimi yöneimindeki Irak’la nüfus savaşı yaşayan İran ve dolayısıyla İran destekli haydi şabi milislerinin olabileceği kanaatindeyim.Geçenlerde Kazimi mahallaesinde kazimiye yakın bir istihbaratçının suikaste uğramasıda belli ki onların Kazimiye ve Irak yönetimine vermek istediği bir mesaj.İran bu şekil istikrarsızlığa devam ederse gün gelecek kendi kendini yanlız bırakıp kendi fitilini kendi ateşleyecek.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş