DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5489 ₺

EURO

18,0277 ₺

ALTIN

982,55 ₺

BİST

3.189,21 ₺

Oyuncu Başak Özel hayatını kaybetti

'Umutsuz Ev Kadınları', 'Karadayı' ve 'Anne' gibi yapımlarda rol alan oyuncu Başak Özel, 51 yaşında hayata veda etti. Acı haberi Oyuncular Sendikası, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

1 Hafta Önce
2022-09-20 16:46:27

Sanat hayatına Ankara Sanat Merkezi`nde aldığı tiyatro kurslarıyla başlayan Başak Özel, (51), hayatını kaybetti. Acı haberi Oyuncular Sendikası, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu:

“Meslektaşımız Başak Özel hayatını kaybetti. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Çok üzgünüz. Başımız sağ olsun.”

Başak Özel, daha önce 'Melekler Adası', 'Sinsiran: Yasak Aşk',' Kolpaçino: Bomba' ,'Umutsuz Ev Kadınları', ' Karadayı' ve 'Anne' gibi yapımlarda izleyici karşısına çıkmıştı.

BAŞAK ÖZEL KİMDİR?

FdGi-sUWIAAeaWn

Başak Özel, 22 Mart 1971 senesinde İstanbul'da dünyaya geldi. Ankara Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimleri alan Başak Özel, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ali Hünal Kabare Tiyatrosu'nda oynadığı roller ile oyunculuk deneyimi kazandı.

Ankara Halk Tiyatrosu ve Ankara Ekin Tiyatrosu'nda görev yapan Başak Özel, ÇASOD üyesidir. Tiyatro dışında sinema ve dizilerde de rol alan Özel; 'Pembe Patikler', 'Kurtlar Vadisi', 'Toprağa Kan Düştü', 'Ihlamurlar Altında' ve 'Kara İnci' gibi yapımlarda rol aldı.

Başak Özel, 26 Mayıs 2017 tarihinde vizyona giren 'Sinsiran: Yasak Aşk' adlı korku filminde 'Feriha' karakterini oynadı.

ozel

Milliyet

.
SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş