DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Matrix 4'ün senaryosundan ayrıntılar sızdı

Ünlü bilim kurgu serisi Matrix'in halihazırda çekilmekte olan dördüncü film senaryosundan bazı ayrıntılar sızdırıldı.

2 Ay Önce
2021-06-20 10:17:28

Sinema tarihinin en fazla yankı uyandıran bilim kurgu serilerinin başında gelen Matrix'in son filmi  Kenau Reeves ve Carrie-Anne Moss gibi tanıdık yüzleri yeniden beyazperdeye taşıyacak.

We Got This Covered'dan aktardığı habere göre, filmin senaryosundan sızdığı iddia edilen ayrıntılarda Matrix 4'ün Neo'nun insanlarla makineler arasında barışı sağlamasının 60 yıl sonrasında geçeceği belirtildi.

Matrix Revolutions'daki kaderi göz önüne alındığında Keanu Reeves'in canlandırdığı meşhur karakterin ya nispeten aynı görünümüyle yeniden dirilerek ya da yeni oluşturulmuş bir bilgisayar programı olarak dönmesi bekleniyor.

"Organik ve yapay hayat arası ateşkes"

Her ne kadar Lana Wachowski'nin yönetmen koltuğunda oturacağı filmin detaylarına dair resmi açıklama olmasa da sızan bilgiler az da olsa filme dair fikir veriyor.

Giant Freakin Robot isimli internet sitesinde projeye yakın bir kaynağa dayandırılan haberde dördüncü filmin organik ve yapay yaşam arasındaki ateşkesin devam ettiği bir evrende geçeceği iddia edildi.

Habere göre Morpheus'un eski öğrencisi filme ismini veren programa Trinity'yi aramak için yeniden girecek.

Her ne kadar Revolutions'da açıkça öldüğü görülse de Carrie-Anne Moss'un oynadığı Neo'nun aşkı bir şekilde Matrix'e Tiffany isminde evli bir kadın olarak yeniden gelecek.

Vizyon tarihi yaklaştıkça film hakkında daha fazla spekülasyon ve teorlerin gündeme geleceği anlaşılıyor.

Matrix 4'ün 22 Aralık 2021'de vizyona girmesi planlanıyor.

Independent Türkçe/NTV

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş