Ziraat Bankası gayrimenkul satışı 'ilan.gov.tr'de

Basın İlan Kurumu ile Ziraat Bankası arasında yapılan işbirliği sonucu bankaya ait gayrimenkullerin satışına ilişkin ilanlar Türkiye'nin ilan portalı 'ilan.gov.tr'de' yayınlanmaya başladı.

18.09.2020 22:15:38

Basın İlan Kurumu  ile Ziraat Bankası arasında yapılan iş birliği sonucu bankaya ait gayrimenkullerin satışına ilişkin ilanlar Türkiye'nin ilan portalı "ilan.gov.tr'de" yayınlanmaya başladı.

Basın İlan Kurumu açıklamasına göre, Ziraat Bankası A.Ş tarafından ihale ile satışı gerçekleştirilen arsa, daire, işyeri, tarım arazisi gibi gayrimenkulleri "ilan.gov.tr'de" görüntüleyerek satış sürecine katılmak artık mümkün.

Özel tasarlanan sayfalar

Ziraat Bankası gayrimenkul satış ilanları için özel olarak tasarlanan sayfalardan internet sitemizin gelişmiş arama alt yapısını kullanarak gayrimenkullerin genel özelliklerine, satış bilgilerine ve fotoğraflarına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılıyor.Satışa sunulan taşınmazlara teklif verebilmek için Ziraat Bankası Şubelerine başvurulması, taşınmazın muhammen bedelinin yüzde altısı tutarındaki teminatın yatırılarak Gayrimenkul Satış Şartnamesinin imzalanması gerekiyor.

 

İhale sürecini takip

Ön başvurularını yapan istekliler e-ihale sistemine giriş yaparak almak istedikleri taşınmazın ihale sürecini takip edip teklif verebilmektedir.Her geçen yıl içeriği zenginleşen ve ziyaretçi sayısı artan "ilan.gov.tr" internet sitesi geçen yıl 14 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilirken 102 milyondan fazla sayfa görüntülemesi yapıldı. Kurum aracılığıyla gazetelerde ve elektronik ortamda yayınlatılan resmi ilanların yanı sıra Vakıfbank ve Halkbank tarafından gerçekleştirilen gayrimenkul satış duyuruları ile Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı bölge müdürlüklerinin gerçekleştirdiği taşınmaz satış ve kiraya verme, yapım inşaat işleri ile ilgili ilanlar ve İstanbul Ticaret Odası'na ait fuar duyuruları kamuoyu ile paylaşılıyor.

YORUMLAR (0)