SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Zelimhan Hangoshvili cinayetinde FSB izi doğrulandı

Zelimhan Hangoshvili cinayetinde FSB izi doğrulandı

Almanya’nın başkenti Berlin’de camiye giderken suikast sonucu hayatını kaybeden Çeçen asıllı Zelimhan Hangoshvili cinayetinde, FSB izi doğrulandı.

Zelimhan Hangoshvili cinayetinde FSB izi doğrulandı
21.2.2020 10:34:09

Almanya'nın başkenti Berlin'de suikast sonucu hayatını kaybeden Çeçen asıllı Zelimhan Hangoshvili cinayetinde FSB izi doğrulandı.

Ajans Kafkas'ın haberine göre; Hangoshvili'nin katili Vadim Krasikov'nin telefon faturalarında yapılan incelemelerde, Krasikov'un Rusya Federal Güvenlik Bürosu (FSB) ile yaptığı görüşmeler kanıtlandı.

Almanya'da yayın yapan The Insider, Bellingcat ve Der Spiegel gazeteleri tarafından yapılan ortak soruşturmada, katil zanlısının FSB'nin özel ajanlarına yaptığı çağrıları doğruladı.

The Insider'den aktarılana göre de katil telefonunda çoğunlukla Rus Özel Kuvvetleri Vympel Grubu Başkanı ile konuştu. Vympel Grubu Başkanı Valery Popov ise yaptığı açıklamada suçlamaları kabul etmediğini belirtirken, FSB'nin Khangoshvili'nin öldürülmesinde herhangi bir bağlantısının olmadığını ve olayın provokasyon olduğunu ekledi.

Hatırlanacağı üzere Çeçen komutan Zelimhan Hangoshvili, 24 Ağustos günü Berlin'de camiye giderken Vadim Krasikov tarafından öldürülmüştü.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR