Zehirli iğneyle idam edildi

ABD'nin Missouri eyaletinde 14 yıl önce 19 yaşındaki bir genç kızı öldüren mahkumun cezası zehirli iğneyle infaz edildi.

15.07.2015 12:26:47

AA'nın haberine göre, Yetkililer, 55 yaşındaki David Zink'in Bonne Terre kentindeki Missouri Eyalet Hapishanesi'nde ölümcül dozda ilaç enjekte edilerek idam edildiğini açıkladı.

Zink, idamından önce yaptığı açıklamada öldürdüğü genç kızın ailesinden ve arkadaşlarından özür diledi.

Tecavüz ve adam kaçırmaktan 20 yıl hapis yatan Zink, 2001'de serbest kaldıktan kısa bir süre sonra 19 yaşındaki Amanda Morton'u kaçırmıştı. Strafford kenti yakınlarındaki bir mezarlığa götürdüğü genç kızı önce ağaca bağlayarak tecavüz eden Zink, daha sonra da Morton'u boğarak öldürmüştü.

Zink'in avukatları, müvekkillerinin akıl sağlığının yerinde olmadığını ileri sürerek idam cezasının iptali için Temyiz Mahkemesi'ne başvurmuş ancak talepleri geri çevrilmişti. Missouri Valisi Jay Nixon da Zink'in af başvurusunu reddetmişti.

Zink, Missouri eyaletinde bu yıl idam edilen beşinci mahkum oldu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

AYDIN

'şike ve sekiz' bu iki kelime Türk Futbol tarihini bilenlere tek bir şeyi hatırlatır, 92-93 sezonunda kaleci zaladın ilk yarı beş yiyip gsnin ankaragücünü sekiz sıfır şike-rek averajla şampiyon olduğu maçı..bakın ne diyor o maçtan sonra Beşiktaş asbaşkanı Recep Yazıcı ; “Türk futboluna teşvik primini Ergun Gürsoy, şikeyi ise Adnan Polat getirdi. Adnan Polat teneke kupayı istemediğini açıklamıştı. Acaba bu kupayı ne yapacak? Galatasaray yazdığı şike kitabının doktorasını Ankara’da yaptı. Kaleci Zalad’ın yediği goller şikenin en büyük kanıtıdır.”