SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

'Zamandan Zamana Yolculuk' sergisi

Minyatür sanatçısı Ruhsar Özer'in 'Zamandan Zamana Yolculuk' temalı şahsi sergisi açıldı

'Zamandan Zamana Yolculuk' sergisi
12.2.2019 15:54:07

Minyatür sanatçısı Ruhsar Özer'in "Zamandan Zamana Yolculuk" temalı kişisel sergisi, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlük Sanat Galerisi'nde (İTÜ RSG) sanatseverlerle buluştu..

Geleneksel Türk tasvir sanatlarının ögelerini güncel bir bakış açısıyla yorumlayan sanatçının hazırladığı 80'e yakın çalışmanın yer aldığı serginin açılışına İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, akademisyenler, öğrenciler ve Ruhsar Özer'in ailesinin yanı sıra, çok sayıda davetli katıldı.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca sergi açılışında yaptığı konuşmada, Rektörlük Sanat Galerisi'nin çok sayıda sergiye ev sahipliği yaptığına işaret ederek, "Ruhsar Özer, üstadı Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver gibi çok yönlü kişiliğiyle İTÜ ruhuna da işaret ediyor. Rahmetli Süheyl Ünver; tıp doktoru ve tarihçisi, tezhip ve ebru sanatçısı bir aydınımızdı. Devraldığı mirası devam ettiren Ruhsar Hanım da klinik psikolog olarak sürdürdüğü meslek hayatını sanatla birleştirmiştir." dedi.

Minyatür sanatçısı Ruhsar Özer ise İTÜ'nün sanata ve sanatçıya verdiği değeri her gün daha ileri taşıdığına dikkati çekerek, "Sergime ev sahipliği yaptıkları için Rektörümüz şahsında İTÜ ailesi'ne, RSG'ye ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Teknik üniversite köklü geçmişi olan bir kurum. Burada sergi açmak benim için önemli ve gurur verici." ifadelerini kullandı.

Sanatçı, sergideki çalışmaların hayal dünyasının bir yansımasını oluşturduğunu vurgulayarak, "Zamandan Zamana Yolculuk" temalı sergide, efsaneler, masallar, destanlar ve hikayelerden farklı sahnelerin yer aldığını söyledi.

Sergi, 19 Nisan'a kadar ziyaret edilebilecek.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR