DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yüzlerce işçi yeraltında mahsur

Ukrayna’nın doğusundaki çatışmalar bir madenin elektriğinin kesilmesine neden oldu. 350’yi aşkın maden işçisi yeraltında mahsur kaldı.

03.06.2015 16:09:14

Rus RIA haber ajansı, Ukrayna'nın doğusundaki çatışmaların bir madenin elektriksiz kalmasına neden olduğunu bildirdi. Rusya yanlısı ayrılıkçı komutanlardan biri 379 maden işçisinin yeraltında mahsur kaldığını söyledi.

Donetsk'te ayrılıkçıların kontrol ettiği madende çalışan işçiler, Skoçinski madenini tahliye etmeye başladı.

Doğudaki ayrılıkçılarla Ukrayna hükümeti arasında 12 Şubat'ta Minsk'te imzalanan ateşkes anlaşmasına rağmen bazı bölgelerde çatışmalar sürüyor. Taraflar ateşkes ihlallerinde birbirini suçluyor.

4 Mart'ta yine ayrılıkçıların kontrolündeki Zasyadko maden ocağında bir metan gazı patlaması olmuştu. Olayda 32 madenci hayatını kaybetmişti. 1958 yılında açılan ülkenin önemli kömür ocaklarından Zasyadko madeninde 2007'de meydana gelen kazada 106 kişi ölmüştü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

faruk

İbrahim, olaylar olup bittikten sonra değil mantığın yanlış olaylar ortaya çıkınca insanlar aldatıldığını anladı. Hakimler de insan, örneğin beni x şahsı diye dinlemişler, hakimin önüne 300 kişilik liste getirilmiş, kim getirmiş? adli kolluk gücü, yani devletin gücü, eğer her hakim bu tür kararları alırken her bir kişiyi tek tek bunlar kimmiş diye araştıracak olsa, zaten onlarca yıl süren davalar on katına çıkar. Bu sefer de niye davalar bu kadar uzuyor demeye başlarsınız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş