SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Yunanistan’dan veto tehdidi: Taleplerimiz yerine getirilmezse Berlin’deki Libya Konferansı’nı engelleyeceğiz

Yunanistan’dan veto tehdidi: Taleplerimiz yerine getirilmezse Berlin’deki Libya Konferansı’nı engelleyeceğiz

Yunanistan Başbakanı Miçotakis yaptığı açıklamada, Türkiye ile Libya arasında yapılan anlaşma iptal edilmezse, Berlin Konferansı’nda Libya ile ilgili alınacak herhangi bir siyasi karara karşı veto haklarını kullanacaklarını söyledi.

Yunanistan’dan veto tehdidi: Taleplerimiz yerine getirilmezse Berlin’deki Libya Konferansı’nı engelleyeceğiz
17.1.2020 09:44:05

 Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Türkiye ile Libya arasında imzalanan 'Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Anlaşma' iptal edilmezse, Berlin Konferansı'nda Libya ile ilgili alınacak herhangi bir siyasi karara karşı veto haklarını kullanacaklarını söyledi.

19 Ocak'ta Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılacak Libya Konferansı'na ülkesinin davet edilmemesine tepki gösteren Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Yunanistan'ın taleplerini dikkate almadan Libya'daki herhangi bir siyasi kararı kabul etmeyeceğini belirterek, ülkesinin bir istikrar faktörü olduğunu söyledi. Miçotakis, güçlü müttefiklerinin zirveye çağrılmasına rağmen, Yunanistan'ın ise tecrit edildiğini söyledi.

Miçotakis, Avrupa Birliği'ndeki tüm meslektaşlarına, Avrupa Komisyonu Başkanına ve Avrupa Konseyi Başkanına mektuplar gönderdiğini ve bugün konuyla ilgili Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefonla konuşacağını da sözlerine ekledi ve şunları söyledi:

"Konumumda çok açık olmak istiyorum ve bunu Avrupalı meslektaşlarıma aktardım. Avrupa Birliği liderlerinin Berlin Zirvesi'nde, Yunanistan'ın talepleri kabul edilmezse Libya ile ilgili herhangi bir siyasi kararı kabul etmeyeceğiz.”

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in veto tehdidi, Libya Ulusal Ordusu Komutanı Hafter'in dün Atina'ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmesinden sonra gelmesi dikkat çekti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

DAVUT / 20.1.2020 11:05:04
keyfin bilir
İsmail Sarı / 17.1.2020 13:02:57
Yapma yavvv...! Şimdi gorguttun bizi Miçitakis...
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR