DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yunanistan'dan anlaşma umudu

Yunanistan Başbakanı Tsipras, kreditörlerle 'birkaç gün içinde' anlaşmayı beklediklerini söyledi.

04.06.2015 06:17:40

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve Euro Grubu Başkanı ve Hollanda Maliye Bakanı Jeroen Dijsselbloem ile Brüksel'de 3 saati aşan görüşme gerçekleştiren Tsipras, anlaşma konusunda umutlu konuştu.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tsipras, mali hedefler konusunda anlaşmaya yakın olduklarını, kreditörlerle "gelecek birkaç gün içinde" anlaşmayı beklediklerini belirtti.

Masadaki tek "gerçekçi" teklifin Yunanistan tarafından sunulduğunu anlatan Tsipras, bazı önerileri müzakerelere temel olarak alamayacaklarını ve IMF'ye geri ödemeler konusunda endişeye mahal olmadığını sözlerine ekledi.

AB Komisyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada ise "İyi ve yapıcı bir görüşmeydi. Farklı tekliflerle ilgili birbirimizin pozisyonlarını anlamada ilerleme sağlandı. Tekrar toplanmak konusunda anlaştık. Yoğun çalışma devam edecek" ifadesi kullanıldı.

AB kaynakları, tarafların mali hedefler konusunda anlaşmaya yaklaştığını, KDV ve vergiler konusunda kısmen ilerleme sağlandığını ve emeklilik reformu konusunda çok az mesafe alındığını belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah

hocam bunların yaptığı taktik hep aynı. bir zamanlar hüdaparı da nusracı ilan ettiler tutmadı, irancı dediler tutmadı, el kaide dediler tutmadı, işid dediler o da tutmadı bakalım yarın hangi piyon örgüt türeyecekse ona da hazırlılklı olmak lazım vesselam...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş